Rama publikon pamjet 3D të Qytetit Studentit, ndjekësit e "masakrojnë" me ironi

E Enjte, 06 December 2018 19:01

Në përpjekje për të qetësuar mijëra studentët që protestojnë prej ditësh, kryeministri Edi Rama publikoi një video 3D që sipas tij, planifikon ndryshimin e gjendjes në godinat e Qytetit Studentit.

Kjo është një nga tre pikat që studentët i kanë parashtruar qeverisë, ndërsa paralajmërojnë se do të rikthehet sërish në protesta.

Prezantimi në video, ka bërë që qindra komente të "shpërthejnë" kundër qeverisë në rrjetin social Facebook.

Qytetarët përcjellin me ironi se në mënyrë 3D janë bërë edhe një sërë veprash të tjera si aeroporti i Kukësit, ai i Vlorës.

"Me këtë 3D i ke ber te gjitha, nga rrugët deri te aeroportet. Të rroj 3D-ja se për realitetin as djali jot i vogël nuk ka për t'i bërë", shkruan një qytetare.

Kryeministri u ka kthyer përgjigj shumë prej tyre, komente të përcjella gjithashtu me ironi.

Screenshot_14.jpgScreenshot_13.jpgScreenshot_12.jpgScreenshot_11.jpgScreenshot_10.jpgScreenshot_9.jpgScreenshot_8.jpgScreenshot_7.jpgScreenshot_6.jpgScreenshot_19.jpgScreenshot_18.jpgScreenshot_17.jpgScreenshot_16.jpgScreenshot_15.jpg

Modifikuar më E Enjte, 06 December 2018 19:07

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!