U shfaq si mbështetës i studentëve, pedagogu Prifti takohet në fshehtësi me kryeministrin Rama

Premte, 14 December 2018 19:28

Pedagogu i Fakultetit të Ekonomisë, Rezar Prifti, ka dyshime se po përdoret për të ndikuar mbi studentët për të hequr dorë nga disa prej kërkesave dhe të ulen në bisedime me kryeministrin Edi Rama.

Burime të sigurta kanë konfirmuar për Politiko.al se Prifti ka zhvilluar dje një takim me kryeministrin Rama. Ai është akuzuar publikisht edhe nga studentët se po u bën presion për të tërhequr nga kërkesa për financimin e arsimit me 5% të GBP-së.

Gjithashtu, ky pedagog ka lidhje të ngushta miqësie me Ervin Demon, ish-zv/ministër i Arsimit i dorëhequr pas skandalit me plagjiaturën. Mësohet se Rama dhe Demo po përdorin pikërisht Rezar Priftin për të bindur studentët që të ulen në negociata, ndonëse kjo refuzohet prej 10 ditësh.

Ervin Demo ka qenë zv/Dekan i Fakultetit të Ekonomisë, ndërkohë që Politiko.al ka raportuar se pas largimit si zv/ministër, ai ka nisur punën për t’u zgjedhur kandidat i Partisë Socialiste për bashkinë e Beratit në zgjedhjet e 2019-ës.

1 koment

  • Përgjigju Martin

    O Zot! Ky duket qe nga pamja qe eshte psikopat. Do te kandidoje edhe ne zgjedhjet e 2019?! Shume bukur e ka arritur humbjen qysh tani...urime(?!)

    Tuesday, 18 December 2018 18:18 komentuar nga Martin

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Aktualitet

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Bjarke Ingels Group (BIG) ka konfirmuar se mbetet “i ngazëllyer” për “përfshirjen e vazhdueshme” në zhvillimin e ndërtesës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, pa dhënë asnjë detaj në lidhje me...

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Kulturë

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Ibrahim Kodra, kur ishte 17 e pak vjeç, ishte “bursjer në kursin e dytë Daltë”. Për shkak të pamundësisë ekonomike, i lutet drejtorisë së Institutit Teknik “Naim Frashëri” në Tiranë...

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Kulturë

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Se shkrimtarja amerikane Daniel Steel ishte në një periudhë kohe një nga emrat më të dëgjuar të letërsisë, këtë e dinë të gjithë ata që kanë shkuar qoftë edhe një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!