Banorët e Unazës në ditën e 68 të protestës, deputetët Balliu e Brahimllari mesazhe të forta Ramës

E mërkurë, 09 Janar 2019 17:14

Protesta e banorëve të Unazës së Re edhe pse në kushte të vështira të motit ka vijuar edhe sot, në ditën e 68-të të saj, ndërsa këtë pasdite, të pranishëm ishin edhe deputetë të Partisë Demokratike.
Banorët kanë përsëritur thirrjen kundër qeverisë Rama dhe mbi të gjitha kundër projektit që parashikon prishjen e shtëpive të tyre.
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ishte i pranishëm në protestë dhe i bëri apel policisë të mbrojë banorët dhe jo vilën e Surrelit.
“Frikacaku Edi Rama ka sjellë këtu skllevërit e tij për tju trembur ju. Ai kujton se mund tju trembë me disa policë të korruptuar. Nëse nuk tërhiqesh nga kjo aferë korruptive do të përballesh me reagimin e sovranit. I bëj thirrje policisë të vijë dhe të mbrojë banorët që protestojnë për shtëpitë e tyre dhe jo të mbrojë shtëpinë e njeriut që ka 23 vite në pushtet” tha Balliu.

Ndërsa deputeti i LSI-së Endrit Brahimllari ka vënë theksin te vjedhja e madhe që Rama ka bërë me projektin e Unazës. “40 milionë euro duhet të shkonin për shkolla, rrugë dhe spitale e jo në xhepat e Edi Ramës. Ai duhet të ishte sot në burg” tha Brahimllari.

Modifikuar më E mërkurë, 09 Janar 2019 20:25

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Aktualitet

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Bjarke Ingels Group (BIG) ka konfirmuar se mbetet “i ngazëllyer” për “përfshirjen e vazhdueshme” në zhvillimin e ndërtesës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, pa dhënë asnjë detaj në lidhje me...

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Kulturë

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Ibrahim Kodra, kur ishte 17 e pak vjeç, ishte “bursjer në kursin e dytë Daltë”. Për shkak të pamundësisë ekonomike, i lutet drejtorisë së Institutit Teknik “Naim Frashëri” në Tiranë...

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Kulturë

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Se shkrimtarja amerikane Daniel Steel ishte në një periudhë kohe një nga emrat më të dëgjuar të letërsisë, këtë e dinë të gjithë ata që kanë shkuar qoftë edhe një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!