Ish-oficeri i Antidrogës, i vënë në qendër të vëmendjes së opinionit publik sepse pati kurajon të denoncojë Dritan Zagani është…
Një automjet i tonazhit të rëndë la të izoluar fshatrat Biçukas dhe Gërmen në Divjakë. Kalimi i betonieres shembi urën…
Një i ri nga Elbasani ka vënë në lëvizje policinë e qytetit pasi theu masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’. 32-vjeçari…
Ashtu siç ishte parashikuar nga meteorologët, pas juglindjes së Shqipërisë reshjet e dëborës do të zhvendoseshin në verilindje e pse…
Pas hapit që 18 të dënuar në burgun e Burrelit ndërmorën për t’u futur në grevë urie për shkak të…
Gjatë një viti, e njëjta kategori rruge e ndërtuar në Shqipëri ka kushtuar më shumë se dyfishi kur është ndërtuar…
Pesë anëtarët e familjes, Përlleshi, në Torovice të Lezhës shpëtuan për mrekulli, pasi dy shkembinj të cilët u shkëputën nga…
Policia e Shtetit ka bërë publike sot emrat dhe fotot e 22 korçarëve më të kërkuar. Ata janë të dënuar…
Një operacion i madh antidrogë i koduar ‘Indor’ është zhvilluar mëngjesin e sotëm nga policia italiane në Venecia. Siç bëhet…
Në fshatin Torovicë të Lezhës nuk ka të rreshtur problemi i rrëshqitjes së gurëve. Më saktë i masiveve të mëdhenj…
Në Bulqizë, dimri është i ashpër dhe banorët ngrohen më së shumti me dru. Por, në disa shkolla dhe kopshte…
Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë, pasi iu sekuestruan 114 mijë euro të padeklaruara. Mediat italiane raportojnë se…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!