Euro, Dollari amerikan dhe Paundi britanik, të treja këto monedha janë në pozita zhvlerësuese kundrejt monedhës vendase Lekë. Në tregun…
Një ndër dy aspektet më pozitive të luftës ndaj pastrimit të parave në Shqipëri, është pikërisht sistemi bankar, së bashku…
Një 56-vjeçar shqiptar ka humbur jetën gjatë kohës që punonte në zonën e Treviglios, në shtetin italian. Dyshohet se shkaku…
Një tjetër protestë dhe revoltë kundër qeverisë është paralajmëruar.  Biznesi i vogël ka marrë një vendim që ditën e nesërme…
Studentët shkruajnë me miell para kryeministrisë: Jo dialog  
Një aksident mësohet të ketë ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit, ku dy kamionë janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas…
Paraditen e së Martës, Kryeministri Edi Rama u paraqit në një takim me pedagogë dhe studentë të Universitetit Bujqësor të…
Një studente e cila është e pranishme në takim me kryeministrin Rama në Universitetin Bujqësor të Kamzës ka denoncuar presionin…
Zëvendëskryeministrja Senida Mesi, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me rektorin e Universitet të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”. Ajo nuk…
Studentët protestues përpara Kryeministrisë kanë vendosur të formojnë një shtab, që do të koordinojë protestën e tyre në gjithë vendin,…
Kryeministri Edi Rama vijon takimet në Universitete, duke refuzuar që të plotësojë kërkesat e studentëve që janë në ditën e…
Rrëzohet kandidatura e Vitore Tushes për kryetare e KLSH-se Komisioni i Ekonomisë rrëzoi kandidaturën. Kandidatura eshte perzgjedhur nga presidenti Meta. …

Lajmet e fundit

"Shpellarët"

Kulturë

"Shpellarët"

Nga Shaqir Çerpja   Varrit të gjyshit unë iu luta, Me m'tregu pse m' thanë "shpellar" Ma kuptoi brengën lahuta, Nisi këngën një këngëtar.   Hajredin Pasha po vjen Radikës, Me ushtri prej Anadollit; Nis me i këndu "Lahuta"e...

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Globi

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Zyrtarë të Malit të Zi thonë se formimin i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë një proces gradual dhe të kontribojë në stabilitetin e rajonit. Ministri i Punëve të Jashtme, Srgjan...

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Kulturë

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Veprat muzikore të gjashtë kompozitorëve të njohur shqiptarë erdhën në një mbrëmje koncertore në Akademinë e Shkencave. Një koncert, që solli për të pranishmit një krijimtari muzikore të pasur, jo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!