Mediat kryesore kroate kanë i bërë jehonë vizitës së Presidentit Ilir Meta në Kroaci. Televizione si “N1”, “RTL Danas” dhe…
Presidenti Ilir Meta dhe Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarović vizituan së bashku Arbanasit e Zarës, “oazin e shqiptarëve në Kroaci”. Në kuadër…
Edhe këtë të mërkurë, banorët e zonës së Astiritm banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Madhe,…
Prokuroria e Shkodrës ka në duar pamjet filmike të kamerave të sigurisë që kanë fiksuar vrasjen e Fatos Ferracakut në…
Grupi prej 7 të burgosurish në burgun e sigurisë së lartë në Burrel, të cilët ishin futur në grevë urie…
“Përgjegjshmëria e njerëzve për t’u ruajtur nga krimet kibernetike është ende në nivelet e para”, do të shprehej Xhavit Shala,…
Për shumicën e amerikanëve, Dita e Falënderimeve shpesh kthehet në një festë vërtet madhështore ku njerëzit hanë shumë, shohin shumë…
Nëse të gjithë po bëheshit gati për të ndryshuar garderobën me veshjet e dimrit, do të duhet ta rimendoni. Të…
OSBE i bëri sot thirrje autoriteteve shqiptare se duhet të dekriminalizojnë shpifjen në raport me median, duke kujtuar se ky…
Një konflikt pronësi ka lindur në zonën e Bllokut në Tiranë. Mësohet se përplasja është mes një biznes që ka…
Detaje të reja kanë dalë sekuestrimit të një sasie madhe drogë është kapur brenda një furgoni në Qafë Thanë. Bëhet…
Edhe pse kanë kaluar më shumë se 2 vite që nga prishja e banesave për zgjerimin e bulevardit të Tiranës,…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!