Interpol-i zgjodhi të mërkurën Kim Jong Yang nga Koreja e Jugut në postin e presidentit të agjencisë, duke hedhur poshtë…
Banorëve të Unazës së re u janë bashkuar sot në ditën e  18 të  edhe ata të zonës së Bulevardit…
Në ditën e 18 të protestës së tyre, banorët shprehen se do të mbrojnë me gjak shtëpitë e tyre, të…
Edi Rama dhe Erion Veliaj dita-ditës po shfaqin urrejtjen ndaj të ardhurave nga Veriu në Tiranë apo dhe zona të…
Në një studim të sapo publikuar mbi taksimin progresiv në vendet që e aplikojnë atë, Fondi Monetar Ndërkombëtar arrin në…
Në përfundim të misionit të saj në vendin tonë, Fondi Monetar Ndërkombëtar jep edhe disa këshilla për të përmirësuar të…
Në tregun valutor vendas monedha europiane në rënie, krahasuar me ditën e martë. Blihet sot me 124.20 lekë dhe shitet…
Ambasada shqiptare në Londër u bënë thirrje të gjithë shqiptarëve që duan të ikin në Mbretërinë e Bashkuar të tregojnë…
Dje u përhap një lajm se Gjermania ka vendosur të heqë vizat për punëkërkuesit nga Shqipëria dhe Ballkani Perëndimor. Ndonëse…
Këshilli i Ministrave ka zyrtarizuar vendimin për të caktuar si ditë pushimi për administratën publike, të premten e 30 nëntorit.…
Të gjithë e njohin si Irisi i Ilirisë. Ilirët e lashtë e konsideronin Irisin një bimë mjekësore me vlera të…
Kreu i ARRSH-së, Afrim Qendro doli ditën e sotme në një deklaratë për mediat, duke u rrekur për të sqaruar…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!