Ish kryeministri i Maqedonise pohon se Hungari i ka pranuar kerkesen per azil. ‘Sot Republika e Hungarisë, vend anëtare e…
Peshkatari me inicialet D. M., nga fshati Memëlisht që humbi kontaktet me familjen pasi doli për peshkim në liqenin e…
Në Kamëz çdo ditë po punohet me intensitet të madh për përmirësimin e infrastrukturës rrugore. Ky qytet i mbi 15-fishuar…
Nga Ina Zhupa Në shown e radhës kishte përgatitur një fjalim që krahasonte protestat e opozitës tek pazari i ri…
Banka Botërore nuk do të lëvrojë kredinë prej 12 milion euro për sigurinë në diga, deri në momentin e miratimit…
Kryetari i Këshillit Bashkiak të Shkodrës, Xhemail Bushati, morri pjesë në Forumin  Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë Mobile 2030, që u mbajtë…
Një peshkatar është zhdukur pa asnjë shenjë. Ngjarja ka ndodhur në Pogradec, kur që në mëngjes peshkatari ka dalë me…
Reshjet intensive të shiut do vazhdojnë të bien, të paktën edhe në 24 orët e ardhshme, sipas parashikimeve të IGJEUM.…
Ekstradohet nga Hollanda drejt Shqipërisë 21-vjeçari shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, anëtar i grupit të strukturuar kriminal “Bajri”. Interpol…
Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda lë në fuqi vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për të pandehurit…
Ngadalësimi i rritjes ekonomike, zhvlerësimi i monedhës vendase dhe rritja e interesave janë disa nga rreziqet e borxhit… Përfaqësuesit e…
Policia e Krujës ka bërë të munduar arrestimin e Bujar Qerrushi 34 vjeç, banues në Tiranë. Siç bëhet me dije…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!