Ka filluar nga doganat zbatimi i vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës prej 10% për produktet nga…
Bashkimi Evropian ka konfirmuar se nesër do të takohen presidenti i Kosovës dhe ai i Serbisë në Bruksel me ndërmjetësim…
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë sot se qytetarët e Kosovës kanë mbetur të izoluar padrejtësisht. Këto komente Veseli…
Ministri kosovar i Shëndetësisë, Uran Ismaili, u takua të martën pasdite në Berlin me homologun gjerman, Jens Spahn, si dhe…
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq deklaroi sot se edhe një vend tjetër do të tërheqë njohjen e pavarësisë…
Bashkimi Evropian (BE) edhe zyrtarisht i ka paralajmëruar zyrtarët e institucioneve të vendit se liberalizimi i vizave me Kosovën kërkon…
Amitie Franco Albanaise (Shoqata e Miqësisë Franko-Shqiptare) është asociacion joqeveritare e mbrojtur konform ligjit, me seli në Annemasse të Francës.…
Bashkimi Evropian ka kërkuar nga qeveria e Kosovës që me urgjencë të sqarojë vendimin për rritjen e taksës prej 10…
Kosova i ka kërkuar Shteteve të Bashkuara mbështetje për anëtarësim me të drejta të plota në Interpol. Ministri i Drejtësisë…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se ia ka bërë me dije kancelarit austriak Sebastian Kurz se çështja e shkëmbimit…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të vazhdojnë dialogun këtë javë në Bruksel, merr…
Organizuar nga Shoqata “Skënderbeu”, me rastin e festës së pavarësisë së Shqipërisë, do të nisë edicioni i 12-të i Muajit…

Lajmet e fundit

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Globi

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Shefi ekzekutiv i kompanisë së automobilëve, 'Nissan', Carlos Ghosn, është arrestuar pasi një hetimi dhe ku u dol në përfundimin se për disa vite me radhë ka fshehur të dhënat...

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Kulturë

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Gjirokastra për 7 ditë më radhë u kthye në kryeqendrën e teatrit. Në qytetin e gurtë u mbajt edicioni i parë i festivalit "Takimi i Teatrit Kadri Roshi" ku fituese...

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Aktualitet

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Situata e reshjeve të dëborës në zonën e Korçës është problematike. Një tjetër ortek dëbore ka rënë në zonën e Dardhës, duke shkaktuar probleme.Në vendin e njohur me emrin ‘Muri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!