Dy të rinj shqiptarë përfunduan në prangat e karabinierëve në Ferentino të Italis pasi u kapën me lëndë narkotike kokainë.…
Kosova dështoi sot të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol. Kosova në këtë mënyrë nuk…
Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, nuk ka lënë rastin e dështimit të Kosovës që të bëhet anëtare e…
Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka dënuar mësymjen e zyrtarëve të delegacionit të Serbisë, siç ka thënë, në…
 “Humbës është edhe Kosova e edhe Serbia, fitues është vetëm krimi i organizuar”, ka thënë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.…
Qeveria e Kosova ka shprehur zhgënjimin e saj për mosanëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Përmes një komunikate ekzekutivi kosovar ka…
Në Gjykatën Penale në Shkup sot vazhdon gjykimi për vrasjen e pesëfishtë te Liqeni i Smillkovës më 12 prill të…
Me mosanëtarësimin e Kosovës në INTERPOL janë humbës të gjithë, ka thënë Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Përmes…
Një oficer policie në Bruksel ka mbetur i plagosur gjatë një sulmi me thikë përpara stacionit qendror policor të qytetit,…
Kosova ka dështuar të anëtarësohet në INTERPOL, pas dy raunde votimi që janë zhvilluar në punimet e Asamblesë së Përgjithshme…
Kosova ka dështuar në raundin e parë të votimit për anëtarësim në INTERPOL. Në raundin e parë 154 ende kanë…
Kosova ka dështuar t’i marrë votat e mjaftueshme për t'u anëtarësuar në INTERPOL 154 vende kanë votuar, prej tyre 22 kanë abstenuar,…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!