Të gjitha institucionet arsimore në Kosovë të hënën kanë nisur grevën e përgjithshme, ndërsa si kërkesë kyçe është përmendur rritja…
Letër falenderuese drejtuar Presidentit Ilir META nga veprimtari atdhetar politik e kulturor, Hilmi GASHI, veteran i UÇK-së në Gjermani –…
Presidenti Hashim Thaçi po e mban sekret përmbajtjen e takimeve me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiç, në kuadër të…
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka reaguar per nisjen drejt Hagës së bashkëpartiakêve dhe bashkëluftetarëve të tij, Sami Lushtaku dhe…
 “Në asnjë mënyrë nuk duhet të arrihet marrëveshja me Kosovën, duhet të ndalen protestat në Beograd që financohen nga NATO…
Një shqiptar është dënuar nga autoritetet britanike pasi u kap me kanabis. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin Armelind Rexha, i cili…
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, i kërkoi të shtunën Greqisë që t’i japë fund mosmarrëveshjes së hershme mes dy vendeve…
Ramush Haradinaj kryeministri i Kosovës ka komentuar sërish vendimin e Qeverisë së tij për vendosjen e taksës ndaj produkteve serbe.…
Duket se problemet me drejtësinë të familjes shqiptare Sallaku në Itali nuk kanë të sosur. Disa pjesëtarë të saj, janë…
Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota “për”, ka miratuar ndryshimin e kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjen…
Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga…
Kosova eksporton shërbime të bizneseve inovative në vlerë prej 30 milionë euro, tha kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. Në një…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!