Eliot Engel, miku i madh i shqiptarëve, është zgjedhur kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin Amerikan, e…
Paralelisht me përpjekjet për të miratuar në Kuvend fazën e fundit të Marrëveshjes së Prespës, partitë politike në Maqedoni kanë…
21-vjeçari grek i akuzuar për vrasjen e studentes greke, Helena Topaloudi, me 28 nëntor 2018 në Rothos, është gjetur i…
Politikania serbe nga Graçanica, Rada Trajkovic, zbulon detaje të padëgjuara deri më tani – për vrasjen e Oliver Ivanovicit, frikën…
Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka deklaruar sot se disa herë ka kërkuar nga presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq…
Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, tha të mërkurën në Prishtinë se mundësia e ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës e…
Ministria e Shëndetësisë shpalli epideminë e Fruthit në territorin e Qytetit të Shkupit për shkak të 12 rasteve të reja…
Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Boban Stankoviç, është ndaluar nga autoritetet serbe në pikën kufitare në Merdare.…
Një shqiptar dhe dy egjiptianë që punojnë si peshkatarë në Nea Makri, janë tashmë qytetarë grekë. Me vetëmohim ata shpëtuan…
“Prishtina ka shumë nevojë për një xhami të re, por përpjekjet e Turqisë për të ndërhyrë në shtetin e ri…
Një 30-vjeçar shqiptar mbeti i plagosur nga shpërthimi i një bombe artizanale në një dyqan. Ngjarja ka ndodhur rreth orës…
Një femër është gjetur pa shenja jete dje në mesditë. Ngjarja ka ndodhur në Prishtinë. Vdekjen e femrës e ka…

Lajmet e fundit

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Aktualitet

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Biblioteka e Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë vuan nga mungesa e librave. Kjo përkthehet në kosto të konsiderueshme për xhepat e studentëve të cilët detyrohen të blejnë botimet që...

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!