Një emigrant shqiptar me banim në Padova është dëbuar nga Italia me motivin e publikimit të mesazheve kundër festës së…
Hisen Berisha shoku i ngushtë i policit tashmë të ndjerë Izet Demaj, ka rrëfyer për lidhjen e ngushtë shoqërore që…
Këta dy emigrantë të paligjshëm janë dënuar për kontributin e tyre për ndërtuar një fabrikë të madhe kanabisi jashtë A14…
Serbët janë të njohur për vrasjet e kundërshtarëve politikë. Por, pushtetet e instaluara në Beograd dhe strukturat kriminale atje kanë…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekretuar sot tri ligjet që mundësojnë transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në…
Prej sot në Kosovë nuk do të mund; të hyjë pa iu nënshtruar taksës 100 për qind asnjë lloj malli…
Nesër në Kosovë do të jetë ditë zie për vrasjen në detyrë të policit Izet Demaj. Kështu ka njoftuar kryeministri…
Kryetari i Aleancës kosovare të Bizneseve, Agim Shahini e cilësoi vitin 2018 si “jo të mirë” për ekonominë kosovare, duke…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se qasja e tij sa i takon dialogut me Serbinë është…
Qeveria në Maqedoni do të iniciojë ndryshime të reja kushtetuese për zgjedhjen e presidentit në mënyrë që ai të zgjidhet…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kritikuar kompanitë importuese të derivateve të naftës, për ngritjen e çmimit në treg. “Dëmtimi…
Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar draft-marrëveshjen e përgatitur nga Qeveria e Kosovës për dialogun…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!