Nga Kastriot Dervishi Në mënyrë ironike, data kur komunisti i fundit u vendos në Shkodër, u quajt “dita e çlirimit…
Nga Ilir Ikonomi Po ju paraqes origjinalin e një telegrami të shtypur në makinë shkrimi që mendoj se është dokumenti…
Nga Kastriot Dervishi Kuvendi i Vlorës i mbajtur më 28 nëntor deri më 7 dhjetor 1912, kishte vlerën e një…
Sipas porosisë që dha partia, u formuan dy grupe. Grupi kryesor u dënua në sallë kinemaje dhe u bë dokumentar.…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1977 në Rrethin e Beratit u arrestuan disa kundërshtarë të regjimit që zhvillonin agjitacion e…
Nga Kastriot Dervishi Me rastin e sjelljes në atdhe të eshtrave të Mit’hat Frashërit u pa një sëkëlldi e madhe…
Nga Kastriot Dervishi Në studion "Elita" të Bukureshtit kanë dalë disa patriotë shqiptarë. Në këtë kohë, në kryeqytetin e Rumanisë,…
Kush ka harruar, këto foto i përkatësin veprimeve të huliganëve të Partisë Socialiste që nën urdhrat e Edi Ramës dogjën…
Në foto është zëvendësdrejtori i Drejtorisë së Policisë së Tiranës, Gjergj Jorgo. Është i gjakosur nga dhuna e militantëve socialistë…
Nga Kastriot Dervishi Sa herë kujtoni ato parullat komuniste për bashkim “pa dallim feje, krahine e ideje”, lexoni letrat e…
Nga Kastriot Dervishi Në shtator 1943, në Shqipëri nisi edhe zyrtarisht lufta civile. Rastet sporadike, ia lanë radhën një lufte…
Nga Gazmend Bakiu Aleksandër Hobdari (1888-1963) lindi në qytetin e Tiranës. Pasi kreu shkollën fillore në Tiranë, dhe gjimnazin në…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!