Nga Kastriot Dervishi Vazhdimisht komunistët marrin poza krenarie e hiqen si antifashistë. Pavarësisht se regjimi i tyre i kaloi njëmijë…
Nga Kastriot Dervishi Në shkurt (sipas Ramadan Çitakut) ose mars (sipas Dushan Mugoshës) 1944 një oficer gjerman ka ardhur në…
Nga Kastriot Dervishi Komunistët nuk janë të sinqertë në festimet që bëjnë me rastin e ardhjes në pushtet dhe vrasjes…
Nga Fritz RADOVANI RRMAJI, SHKODER – RA MURI ATEIST I 1967… Me 4 maji 1958 Futbollisti i “Vllaznisë” së Shkodres,…
Nga Ilir Ikonomi Sa herë afrohet 28 nëntori, më vijnë në mend peripecitë e udhëtimit të çuditshëm të Ismail Qemalit…
Nga Kastriot Dervishi Në listën e çamëve që kanë vuajtur më shumë në regjimin internacionalist dhe antikombëtar të Enver Hoxhës,…
Nga Kastriot Dervishi Gjatë ditëve që po luftonin për të kontrolluar kryeqytetin, në bazë të listave të vdekjes që kishte…
Nga Kastriot Dervishi Në prag të largimit të plotë të ushtrisë naziste nga Ballkani dhe nga Shqipëria, sipas një njoftimi…
Nga Kastriot Dervishi Një fotografi e vjetër tregon ceremoninë e varrimit të një ministri shqiptar, nga më me përvojë në…
Nga Ilir Ikonomi Kjo është vila e Esat pashë Toptanit në fshatin Reth të Durrësit, pranë Erzenit, e fotografuar në…
Në ngjarjet e fundit në unazën e re në Tiranë, ku qeveria është vënë në luftë me banorët e do…
Nga Kastriot Dervishi Për Mit’hat Frashërin, të cilësuar “kriminel lufte”, organet e Drejtorisë së Sigurimit të Shtetit të Ministrisë së…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!