Zelanda e Re vijon të përforcojë ligjet për turistët e huaj. Së fundmi, aktivistët e të drejtave të privatësisë kanë…
ër nëpunësit e bankës në qytetin Nanning të Kinës jugore mëngjesi i së premtes nuk ishte si gjithë ditët e…
Dhënia e lejeve të qëndrimit ose pasaportave për jo-europianët në këmbim të investimeve do të inkurajonte hyrjet e paligjshme të…
Whatsapp është një prej aplikacioneve më popullorë në të gjithë botën. Kompania duket se po përgatit një përditësim të ri…
Australia do të shqyrtojë njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosjen e ambasadës së saj atje, tha kryeministri…
Parisi ka përuruar sot rrugët e para rezistente ndaj zhurmës dhe nxehtësisë. Bashkia e Parisit përuroi sot rrugët e para…
Ekspertët kanë paralajmëruar banorët e Sidnejit se shumë shpejt do të përballen me një cunami që është përshkruar 'ekstremisht i…
Pa pranimin e Marrëveshjes së Prespës nuk ekziston asnjë zgjidhje, deklaroi shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias, pas takimit në…
Anëtari i porsazgjedhur i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Milorad Dodik, ka porositur se shteti i tij nuk do ta…
Negociatat mes BE dhe Britanisë së Madhe për Brexit-in janë futur në qorsokak. Ndërkohë që koha po kalon. Një takim…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të takojë sot në Riad mbretin Salman të Arabisë Saudite, pas kundërthënieve në…
Paul Allen, i cili bashkëthemeloi Microsoft-in, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare nga komplikimet e limfomës jo-Hodgkin. Ai kishte zbuluar…

Lajmet e fundit

U pyet për një orë në Prokurori, Veliu: Jam i pafajshëm!

Politikë

U pyet për një orë në Prokurori, Veliu: Jam i pafajshëm!

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, e ka përfunduar dëshminë e tij në Prokurori. Ai e ka mohuar sërish se e ka shoqëruar Fredi Alizotin, dëshmitarin e ofruar që...

Boçi denoncon skandalin: Deputetja Gjylameti dhe Ervin Demo vodhën punimin shkencor të mjekut

Politikë

Boçi denoncon skandalin: Deputetja Gjylameti dhe Ervin Demo vodhën punimin shkencor të mjekut

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, denoncoi një skandal, në të cilin sipas tij janë përfshirë një deputet i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, si dhë një zëvendësministër i i...

“30 minuta në Prokurori”, flet gazetari Basir Çollaku: Ja për çfarë më pyetën

Aktualitet

“30 minuta në Prokurori”, flet gazetari Basir Çollaku: Ja për çfarë më pyetën

Gazetari Basir Çollaku I cili është paditur për shpifje nga Taulant Balla është marrë sot në pyetje për rreth 30 minuta në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Çollaku sapo ka dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!