FOTO/ Nuk lejohet të hyjë në muzeun e Luvrit nga veshja ekstravagante

E Enjte, 08 November 2018 20:43

Një blogere australiane thotë se nuk u lejua që të hynte në Muzeun e Luvrit në Paris pasi kishte një veshje shumë ekstravagante, sipas rojes.

Newsha Syeh e ndau eksperiencën e saj me 230 000 ndjekësit që ka në Instagram, së bashku me disa foto të veshjes.

 “Isha në Luvër dhe një roje më ndaloi të hyja për shkak të veshjes. Muzeu i Luvrit nuk ka një kod veshjeje në faqen e tij të internetit”, shkroi Newsha në Insta Story.

Luvri është muzeu më i madh i artit në botë dhe një monument historik në Paris. Ai mban brenda kryevepra të famshme, përfshirë Mona Lizën.

blog2

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Operacioni policor në Elbasan, ja kush u arrestua nga fisi Çapja

Aktualitet

Operacioni policor në Elbasan, ja kush u arrestua nga fisi Çapja

Enver Çapja, 57 vjeç dhe Naim Gjarri, 38 vje, janë dy personat e arrestuar sot në Elbasan në kuadër të operacionit "Forca e Ligjit". Operacioni policor i kryesuar nga policia e...

Vasili: Policia që i vjedh provimin vetes nuk mund të garantojë jetën e qytetarëve

Politikë

Vasili: Policia që i vjedh provimin vetes nuk mund të garantojë jetën e qytetarëve

Pas anulimit të testimit për marrjen e gradave në Policinë e Shtetit, ka ardhur dhe reagimi i kreut të grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Me anë të një postimi...

“Kriza” e bujqësisë, fermerët në Lushnje ankohen për çmimin e ulët

Aktualitet

“Kriza” e bujqësisë, fermerët në Lushnje ankohen për çmimin e ulët

Përdorimi i pesticideve të produkteve bujqësore ka shkaktuar një ulje të shitjeve e cila pasohet dhe me uljen e çmimeve. Por vetë prodhuesit deklarojnë se nuk përdorin kimikate dhe se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!