“Je idhulli im”, letra prekëse e 9-vjeçarit për Matteo Salvinin

Premte, 09 November 2018 16:45

Matteo Salvini është ndjerë tejet i emocionuar nga letra e një 9-vjeçari në Itali. Fëmija i quajtur Tancredi ka prekur zemrën e zëvendës kryeministrit, me një letër ku e përshkruan si ‘idhullin e tij”, duke rrëfyer edhe emocionin e madh që ndjen.

“Një ditë kam takuar njeriu që kam dashur gjithmonë të takoj. Idhullin tim. Përpara meje ishte Salvini. Ishte një njeri i matur, simpatik dhe i sjellshëm”, shkruan djali në letër. Ka qënë vetë Salvini ai që ka ndarë me ndjekësit e tij përshtypjet që i dha letra.

“Çfarë mund të më kapë më shumë forcë dhe energji se kjo? Faleminderit Tancredi, për emocionin që më ke dhuruar.

 

Ho ricevuto questo tema di un bimbo di 9 anni di Padova: "Un giorno ho incontrato la persona che ho sempre voluto incontrare. Il mio idolo".
Che cosa può darmi più forza ed energia di questo?
Grazie Tancredi, l'emozione me l'hai regalata tu.

1,845 people are talking about this
Modifikuar më Premte, 09 November 2018 16:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Shpellarët"

Kulturë

"Shpellarët"

Nga Shaqir Çerpja   Varrit të gjyshit unë iu luta, Me m'tregu pse m' thanë "shpellar" Ma kuptoi brengën lahuta, Nisi këngën një këngëtar.   Hajredin Pasha po vjen Radikës, Me ushtri prej Anadollit; Nis me i këndu "Lahuta"e...

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Globi

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Zyrtarë të Malit të Zi thonë se formimin i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë një proces gradual dhe të kontribojë në stabilitetin e rajonit. Ministri i Punëve të Jashtme, Srgjan...

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Kulturë

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Veprat muzikore të gjashtë kompozitorëve të njohur shqiptarë erdhën në një mbrëmje koncertore në Akademinë e Shkencave. Një koncert, që solli për të pranishmit një krijimtari muzikore të pasur, jo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!