Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar mëngjesin e sotëm në lagjen Opera, në Paris. Shpërthimi ndodhi mëngjesin e së shtunës…
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha të premten se planifikon ndryshime në programin H-1B që jep viza të përkohshme për…
Franca dhe Gjermania do të krijojnë politika të përbashkëta për mbrojtjen, punët e jashtme dhe ekonominë, në një binjakëzim të…
Meka, vendi i shenjtë i myslimanëve është “pushtuar” nga mijëra karkaleca, ndërkohë 138 persona janë vënë në aksion për pastrimit…
Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do…
Më shumë se 640 fluturime janë anuluar në Gjermani ditën e Enjte, për shkak të grevave të stafit të sigurisë…
Përkujtim përpara dyqanit kosher 4 vjet pas sulmeve në kryeqytetin francez. Paris u kujtoi viktimave të supermarketit kosher një nga…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka vizituar Irakun më 9 janar, në një vizitë të papritur, me ç’rast është…
Malta ka arritur një marrëveshje me 8 vende të BE-së, për të pritur dhe ndarë 49 emigrantët që janë bllokuar…
Mesazhi Donald Trump, i përcjellë në Instagram:“Muri që kërkojmë te ndërtojmë ne kufi do ta nxjerri shume shpejt vleren e…
British Prime Minister Theresa May arrives for a media conference in Brussels, Sunday, Nov. 25, 2018. European Union gathered on…
Kompania Apple ka paralajmëruar përdoruesit për disa telefonata të rrezikshme që po marrin, të cilat dyshohet se janë mashtrime për…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!