Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë fillore në Pekin. Një burrë ka hyrë brenda ambienteve të shkollës,…
Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se do t’i tërheqë të 2 mijë trupat amerikane në Siri me “ritmin e…
Dy anarkistë grekë janë arrestuar të hënën, pasi lyen me bojë të kuqe Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Athinë.…
Unë dyshoj se ne të gjithë do të zbulojmë në vitin 2019, se në botë ekzistojnë gjithnjë e më shumë…
Presidenti i Bankës Botërore, Jim Yong Kim ka dhënë dorëheqjen. Ai do të tërhiqet zyrtarisht nga detyra më 1 shkurt,…
Një vajzë e re saudite u mbyll në një dhomë hoteli, pranë aeroportit kryesor të Bangkokut, e nuk dilte prej…
Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara dhe Kinës kanë nisur një raund të ri bisedimesh, për të rregulluar mosmarrëveshjet e tyre…
Sulmohet me bojë të kuqe ambasada e SHBA në Athinë. Mediat greke shkruajnë se pjesëtarë të grupit “Rubikoni” kanë hedhur…
Disa njerëz e urrejnë ditën e hënë, ndërsa disa të tjerë mezi presin të fillojnë javën. Ja disa sekrete, sipas…
Burime pranë qeverisë britanike konfirmuan se votimi do të mbahet ne 15 janar, dhe sipas ministrit përgjegjës për shkëputjen nga…
Ura “Golden Gate” në San Francisko është një ndër pikat turistike më të njohura të qytetit. Disa madje e kanë…
Shtetet e Bashkuara ka thënë se vendimi i saj për t’i tërhequr trupat nga Siria ka patur si kusht ofrimin…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!