Australia po pret vitin e ri me temperatura 10 deri në 14 gradë Celsius më të larta nga ato normalet.…
Rusia nuk ka pranuar kërkesën e Berlinit dhe Parisit për të liruar 24 marinarët ukrainas të kapur në fund të…
Autoritetet egjiptiane thonë se forcat e sigurisë vranë 40 militantë të dyshuar në tre operacione që u zhvilluan paralelisht në…
Shkalla e kolapsit dramatik të vullkanit indonezian që çoi në cunami shkatërrues të së shtunës së kaluar në ngushticën Sunda…
Një pjesë e madhe e SHBA është përfshirë nga një stuhi dëbore dhe reshje të rrëmbyera shiu. Nga këto nga…
Kufiri i Meksikës mbetet një problem serioz për SHBA-në. Çdo ditë qindra emigrantë synojnë të futen në shtetin akerikan përmes…
Më 1 janar Gjermania merr një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB, të cilin do ta mbajë për dy…
Autoritetet gjermane konfiskuan gjatë vitit 2018 më shumë kokainë se ndonjëherë më parë. Rreth 9 tonë drogë u kapën brenda…
Marina mbretërore marokene shpëtoi të enjten në Mesdhe 367 emigrantë ku shumica vinin nga Afrika subsahariane që përpiqeshin të arrinin…
A do ta mbrojnë të huajt së shpejti Gjermaninë? Me sa duket Bundeswehri po mendon të angazhojë qytetarë nga vendet…
Ish-zonja e parë e Shteteve të Bashkuara Michelle Obama është gruaja më e admiruar në botë në sytë e amerikanëve,…
Marina mbretërore marokene shpëtoi sot në Mesdhe 367 imigrantë ku shumica vinin nga Afrika subsahariane që përpiqeshin të arrinin brigjet…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!