Horoskopi ditor, 5 qershor 2018

Tuesday, 05 June 2018 07:51

Ky është horoskopi për ditën e martë, 5 qershor 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Do të jeni të mërzitur për shkak të disa projekteve që nuk stimulojnë kreativitetin tuaj. Megjithatë duhet të mundoheni të mbyllni gjithçka brenda një kohe të shkurtër, pasi në të kundërt rrezikoni që t’iu grumbullohet pune. Kjo ditë do të jetë mjaft e favorshme, në rast se prisni përgjigje në dashuri.

Demi

Mos u ndjeni të detyruar që të ndiqni të gjitha këshillat dhe sugjerimet e marra nga personat që ju rrethojnë, pasi jo vetëm ju e dini se për çfarë keni nevojë, për të marrë rezultatet e dëshiruara. Në dashuri mos u tregoni shumë grindavec/e.

Binjakët

Kjo ditë do të jetë mjaft e frytshme për punën dhe bashkëpunimet e reja. Jini më spontan dhe mos hezitoni që të shfaqni kapacitetin tuaj teknik. Në dashuri parashikohen zhvillime interesante.

Gaforrja

Mos lejoni që të përfshiheni nga paniku, nëse haseni me të papritura në rrugën tuaj profesionale. Kjo pasi në të vërtetë këto sfida ju lejojnë që të nxirrni në pah aftësinë tuaj. Jini kurajoz, sidomos në dashuri.

Luani

Gjatë kësaj dite do të tregoni kujdes ndaj një personi të cilin e keni shumë përzemër dhe që po kalon një periudhë të vështirë. Duke qenë komunikues, do ta ndihmoni që të mos bëjë një zgjedhje të nxituar. Në sferën profesionale, pritet të ketë të reja.

Virgjëresha

Një takim më se rastësor, do ju bëjë tejet euforik. Kjo gjë do ju japë mundësinë që të rizgjoni disa ndjenja, të cilat i keni lënë pas dore kohëve të fundit. Horoskopi ju sugjeron që të mundoheni të respektoni më shumë, këshillat e kolegëve tuaj në punë.

Peshorja

Gjatë kësaj dite duhet të jeni shumë të kujdesshëm në dashuri, për shkak se pa dashje, mund të joshni një person që nuk ju intereson. Hijeshia juaj do ju mundësojë që të bëni shumë persona për vete. Në vendin e punës jini më të lirshëm dhe të guximshëm.

Akrepi

Kjo ditë mund të jetë mjaft intriguese dhe do ju ftojë që të mos jini shumë pesimistë, sidomos në dashuri, ku mund të keni një keqkuptim me personin që ju pëlqen. Përgjigjet që prisni, janë fare pranë. Ky është një moment shumë i mirë edhe për të bërë biznes apo blerje të ndryshme.

Shigjetari

Do të ndjeni nevojën që të rinovoni totalisht jetën tuaj, dhe do të gjeni stimuj të rinj. Dashuria do të jetë një prioritet absolut, kështu që jini të gatshëm që të keni takime të kënaqshme, apo të zyrtarizoni një lidhje.

Bricjapi

Do të jeni shumë të përqendruar në realizimin e një projekti të cilin e keni nisur prej pak kohësh. Ka ende disa çështje që duhen sqaruar, lodhur me disa bashkëpunime të rëndësishme për ju. Gjatë mbrëmjes së kësaj të marte, merrni më shumë kohë për tu kujdesur për veten.

Ujori

Mundohuni të jeni më shumë të kuptueshëm dhe bashkëpunues me kolegët tuaj në punë, pasi në këto momente, duhet të jeni të gatshëm për gjithçka. Do të merrni disa përgjigje të mira në dashuri, kështu që përfitoni për të çuar përpara propozime lidhur me udhëtime apo transferime. 

Peshqit

Kjo do të jetë një ditë e turbullt, gjatë së cilës do të jeni mjaft aktiv. Do të gjeni mënyrën për të treguar të gjithë krijimtarinë tuaj, duke nisur një aktivitet të ri në bashkëpunim me kolegë ose mik të besuar. Këshillohet që të bëni kujdes me shpenzimet. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Broçkullat e Linditës janë vetëm për ekrane, fituesi i Olimpiadës mori 7

Aktualitet

Broçkullat e Linditës janë vetëm për ekrane, fituesi i Olimpiadës mori 7

Pas publikimit të rezultateve të provimit të gjuhë letërsisë, ka reaguar deputeti demokrat Luciano Boçi. Sipas tij, përgjigjet e provime nuk përkojnë me mundimin e maturantëve, pasi fituesi i ‘Olimpiadës së...

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së basketbollistit

Bota Shqiptare

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së basketbollistit

  Ndërsa ka shprehur ngushëllimin e tij për ndarjen nga jeta të basketbollistit, Gazmend Sinani kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zbuluar një detaj të trishtë. Ai shkruan se i riu...

Shuhet në moshën 27-vjeçare përfaqësuesi i kombëtares kosovare të basketbollit

Sport

Shuhet në moshën 27-vjeçare përfaqësuesi i kombëtares kosovare të basketbollit

Një aksident i rëndë ka tronditur botën e basketbollit, teksa i ka marrë jetën përfaqësuesit të Kosovës, Gazmend Sinani. Mediat kosovare bëjnë të ditur se aksidenti ka ndodhur në Gjakovë në...