Horoskopi ditor, 14 qershor 2018

E Enjte, 14 June 2018 07:54

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 14 qershor 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Kjo ditë do ju gjejë më romantik dhe ëndërrimtarë, ndoshta për shkak të disa përgjigjeve të mira që keni marrë ditëve të fundit. Dashuria do të jetë një pikë referimi dhe jeta në çift do të jetë e shkëlqyer. Edhe pse në punë keni disa luhatje, ato nuk do të jenë problematike.

Demi

Po jetoni një fazë qetësie dhe harmonie, duke e shijuar jetën në maksimum. Gjithçka edhe prej faktit se keni rigjetur harmoninë në vendin e punës. Megjithatë duhet të jeni më të përqendruar si dhe duhet të merrni rol me më shumë përgjegjësi. Bëni kujdes në dashuri.

Binjakët

Kjo ditë do të jetë interesante për të nisur një nismë apo projekt të ri, të natyrës krijuese. Do të hapet një fazë produktiviteti dhe rritje personale dhe profesionale. Kjo është një periudhë shumë e mirë për të bërë paqe me familjen.

Gaforrja

Kjo ditë do të jetë shumë e mirë për të vendosur kontakte të reja. Mundohuni vetëm të analizoni me detaje të gjitha propozimet e bëra së fundmi. Në dashuri do të jeni disi të pasigurtë, por nëse keni dyshime bëni mirë të flisni hapur me partnerin/en.

Luani

Po nisni të vlerësoni disa opsione të reja për të bërë një udhëtim apo një arratisje të vogël romantike. Jeni shumë të lodhur, kështu që është normale të ndjeni nevojën të shkëputeni nga rutina e përditshme.

Virgjëresha

Kjo ditë do ju gjejë të menduar dhe të përhumbur në reflektime. Disa risi do ju lëkundin, por tashmë duhet të përpunoni strategji alternative për të çuar deri në fund të gjitha projektet tuaja. Në raportin në çift mundohuni të jeni më të pranishëm.

Peshorja

Ndonëse do të silleni me sa më shumë diplomaci, do të dini të jeni edhe shumë krenarë. Megjithatë bëni mirë të mos i harroni disa zhgënjime në dashuri ose në familje. Përfitoni nga mbrëmja, për të bërë një ballafaqim.

Akrepi

Mos e kaloni këtë ditë duke u marrë me gjëra të kota dhe aspak produktive. Bëni mirë që të jeni të gatshëm të përballeni me disa prova stimuluese dhe inkurajuese për karrierën tuaj aktuale.

Shigjetari

Do të jetë një ditë shumë intensive. Duhet të jeni më të kujdesshëm në raportet ndërpersonale, për shkak se mund të acaroheni me disa persona. Kjo ditë parashikon që një miqësi të transformohet në diçka më shumë.

Bricjapi

Dita do të jetë e mbarë nga pikëpamja profesionale, ku do të jeni në gjendje që të mbyllni çështje interesante, të cilat do ju lejojnë të keni përfitime interesante për projektet tuaja të ardhshme. Mundohuni të jeni më të hapur dhe bashkëpunues me kolegët tuaj.

Ujori

Do të ketë disa tensione në dashuri dhe në familje, të cilat duhet ti zgjidhni. Në momentet nervoze prireni të jeni agresiv dhe kjo sjellje mund të ushqejë diskutime të mëtejshme. Duhet të jeni më të hapur për dialog.

Peshqit

Kjo do të jetë një e enjte mjaft interesante ku do të rigjeni harmoninë në dashuri. Për të arritur një objektiv që i keni vendosur vetes, duhet të jeni të gatshëm të punoni fortë dhe të bëni ndonjë sakrificë nga pikëpamja ekonomike. Dita favorizon takimet. 

Modifikuar më E Enjte, 14 June 2018 07:59

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Broçkullat e Linditës janë vetëm për ekrane, fituesi i Olimpiadës mori 7

Aktualitet

Broçkullat e Linditës janë vetëm për ekrane, fituesi i Olimpiadës mori 7

Pas publikimit të rezultateve të provimit të gjuhë letërsisë, ka reaguar deputeti demokrat Luciano Boçi. Sipas tij, përgjigjet e provime nuk përkojnë me mundimin e maturantëve, pasi fituesi i ‘Olimpiadës së...

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së basketbollistit

Bota Shqiptare

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së basketbollistit

  Ndërsa ka shprehur ngushëllimin e tij për ndarjen nga jeta të basketbollistit, Gazmend Sinani kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zbuluar një detaj të trishtë. Ai shkruan se i riu...

Shuhet në moshën 27-vjeçare përfaqësuesi i kombëtares kosovare të basketbollit

Sport

Shuhet në moshën 27-vjeçare përfaqësuesi i kombëtares kosovare të basketbollit

Një aksident i rëndë ka tronditur botën e basketbollit, teksa i ka marrë jetën përfaqësuesit të Kosovës, Gazmend Sinani. Mediat kosovare bëjnë të ditur se aksidenti ka ndodhur në Gjakovë në...