Ç’thotë horoskopi për inteligjencën tënde?

E mërkurë, 07 November 2018 20:38

Qofsh Dash autoritar ose Gaforre emocionale, horoskopi ka një shpjegim për çdo virtyt apo cilësi tënden.

Zodiaku mund të të flasë për romancën, të ardhmen, shëndetin por pse jo, edhe rreth inteligjencës. Ç’thonë yjet për ty?

Sipas astrologëve, Ujori dhe Akrepi janë dy shenjat më inteligjente, për dy arsye të ndryshme.

Të lindurit nën shenjën e Ujorit njihen për inteligjencën analitike, e cila matet me aftësi njohëse dhe IQ.

Akrepët nga ana tjetër janë më të mirë në vlerësimin real dhe të kuptuarit të botës në përgjithësi.

Kjo nuk do të thotë se shenjat e tjera s’janë inteligjente, përkundrazi!

Gjithashtu, edhe Binjakët me Peshoren njihen për zgjuarsi mentale, Gaforrja dhe Peshqit janë më të mirët përsa i përket njohurive emocionale, pra me fjalë të tjera arrijnë të arsyetojnë në mënyrë perfekte ndjenjat e veta dhe të të tjerëve.

Nga ana tjetër, shenjat tokësore – Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi shfaqin inteligjencë të lartë praktike.

Shenjat e zjarrit ndërkohë (Dashi, Luani dhe Shigjetari) kanë tendencë të jenë më intuitive duke i bërë më të prirur për të marrë rreziqe dhe për të tentuar pozita liderësh.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!