Topat sportivë tashmë si çanta

Premte, 09 November 2018 17:17

Dizajnerja me bazë në New   York, Andrea Bergart, ka filluar të bëjë çanta dhe kuleta nga topat e basketbollit, por edhe nga topa të sporteve të tjera.

Asaj i kishte ardhur inspirimi kur kishte ecur rrugëve të metropolit amerikan me top basketbolli në dorë, duke pohuar se kishte ndjerë vetëbesim të madh.

Për më tepër, basketbolli është pjesë e rëndësishme e jetës së Andreas, pasi që ajo bën pjesë në një ekip basketi që po ashtu përbëhet nga dizajnerë, fotografë e shkrimtarë.

Andrea ka bërë shumë teste dhe prova deri sa ka arritur në produktin final të cilin mund ta shihni në fotografitë më poshtë:

 
Image

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!