Në janarin e 2018 fotoja e tij bëri histori në ëeb dhe preku miliona njerëz. I vogli Ëang, 10 vjeç…
Pianistja Evelina De Lain luajti piano në Himalaje për 90 minuta në pesë mijë metra lartësi. Ajo hyri në librin…
Një shkrimtar francez është kritikuar shumë pasi deklaroi se nuk mund të dashurojë një femër që është në të 50-at,…
Ajo është motra e vogël e futbollistit David Beckham dhe Joanne Beckham u mor në pyetje nga policia për një…
Që është e lidhur shumë me familjen e saj dhe që kujdeset edhe për ta, kjo tashmë duket. Fjalën e…
Më shumë se 25% e amerikanëve të rritur e kanë pranuar se nuk e kanë lexuar as edhe një pjesë…
Ai është bërë i famshëm në Perëndim për filmin “Ana dhe mbreti”, ku luan përkrah aktores Jodie Foster. Por në…
Është një periudhë shumë e vështirë për lëkurën tonë. Në këtë periudhë, ajo është e thatë dhe shkëlqim. Pavarësisht maskave…
Kompania Apple ka menduar që të surprizojë të gjithë klientët duke i sjellë atë që duan më shumë nga celularët,…
Mbreti malajzian, Sulltan Muhammedi V, abdikoi të dielën (6 janar) pas dy vjetësh në fron, duke shënuar një ngjarje historike…
Golden Globes, ceremonia e cila pritet me padurim nga fansat e filmave më të rinj kësaj rradhe mendohet të ketë…
Britney vendosi të shkëputet ngga muzika për një afat kohor të pacaktuar pasi ka vendosur të përqëndrohet në përmiresimin e…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!