Lajmi se këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe aktori Bes Kallaku u bërë prindër për herë të parë bëri bujë në rrjetet…
Modelja Ellie Brown asnjëherë nuk heziton që të tregojë format e saj perfekte. Madje kësaj here ajo vjen me një…
Shumë shpejt vjen nata e Vitit të Ri, ku të gjitha duam të dukemi rrëzëllitëse me veshjet dhe grimin. Sipas…
Gjenitë e modës tregojnë se ka ardhur koha të sakrifikojmë çorapet dhe të përqafojmë trendin më të ri! Shalli për…
Kënga e famshme e krishtlindjeve, “Silent Night” (“Natë e Qetë”), kremton 200 vjetorin e saj. Për herë të parë, ajo…
Këngëtarja për herë të parë pas lindjes në një intervistë për revistën ‘Class’ ka shprehur të gjitha ndjesitë e saj…
Cili është në thelb kuptimi i Krishtlindjes? E di, konsumerizmi! Prit, e di edhe që ka të bëjë me familjen!…
4 janë ngjyrat e pasaportave në botë, megjithëse shumica prej mund të mos e dinë arsyen. E kuqe, e gjelbër…
Vigjilja e Krishtlindjes ka mbërritur dhe në shtëpinë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi i Juventusit ka uruar të gjithë ndjekësit e…
Artistja e madhe me famë ndërkombëtare Inva Mula, si rrallë herë ka folur për marrëdhenien e saj me djalin Anthony.…
Aktori i humorit Bes Kallaku ditën e djeshme në emisonin ‘Be Caffe; tregoi një ngjarje që i kishte ndodhur me…
Vajza e katërt e Mbretëreshës Viktoria vdiq pa i paguar 15 monedha një tregtari cigaresh në Londër, sipas disa  dokumenteve…

Lajmet e fundit

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Aktualitet

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Biblioteka e Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë vuan nga mungesa e librave. Kjo përkthehet në kosto të konsiderueshme për xhepat e studentëve të cilët detyrohen të blejnë botimet që...

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!