Ajo ditë më parë tregoi mbështetjen për të dashurin e saj Brandley Cooper, i cili debutoi si regjisor në ribërjen…
Sa herë dalim në qytet, ndjejmë mungesën e theksuar të ajrit, ose thithim një ajër të ndotur si rezultat i…
Cardi B, së fundmi ka deklaruar rreth partneritet të saj me markën e njohur Reebok. Edhe Reebok tashmë ka dhënë…
Diabeti nuk është një sëmundje e vetme, pasi ndahet në tri lloje të ndryshme. Të tri tipat mund të zbulohen…
Këngëtarja me famë botërore, Shakira do të hapë dy shkolla në Kolumbi. Shkollat e reja do hapen në Cartagena dhe…
Shpeshherë është ide më e mirë ta parashikoni të ardhmen thjesht duke e analizuar të kaluarën. E njëjta vlen nëse…
Dy binjakë të cilët kanë qenë të bashkuar që në barkun e nënës janë ndarë pas një “mrekullie” që bënë…
  Sipas ekspertëve, shenjat e horoskopit specifikojnë se cilët janë baballarët më të mirë. Sipas medias  ato janë: demi, gaforrja, akrepi…
Ngjyra më “in” e sezonit nuk është as gri dhe as një hije më e errët, ajo është më e…
Nëse veç keni vendosur t’i preni flokët shkurt, atëherë shumë mirë – por, paraprakisht ka disa gjëra që duhet t’i…
Dashi –Personat që keni pranë nuk do ta kuptojnë gjendjen tuaj shpirtërore sot. Beqarët nuk duhet të refuzojnë ftesat për…
“Një grua mund të jetë tërheqëse në moshën 20 vjeç, magjepsëse në moshën 30 vjeç dhe e parezistueshme për gjithë…

Lajmet e fundit

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Globi

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Shefi ekzekutiv i kompanisë së automobilëve, 'Nissan', Carlos Ghosn, është arrestuar pasi një hetimi dhe ku u dol në përfundimin se për disa vite me radhë ka fshehur të dhënat...

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Kulturë

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Gjirokastra për 7 ditë më radhë u kthye në kryeqendrën e teatrit. Në qytetin e gurtë u mbajt edicioni i parë i festivalit "Takimi i Teatrit Kadri Roshi" ku fituese...

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Aktualitet

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Situata e reshjeve të dëborës në zonën e Korçës është problematike. Një tjetër ortek dëbore ka rënë në zonën e Dardhës, duke shkaktuar probleme.Në vendin e njohur me emrin ‘Muri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!