Yjet, emblemat, mburojat, dielli, hëna: këto janë disa nga simbolet që gjejmë më shpesh në flamujt kombëtarë. Por në çdo…
  Për informacion të përgjithshëm:Simboli: LuanElementi: ZjarriPlaneti drejtues: Dielli Besojeni njerëz: Luani sundon! Të lindurit me fat midis 23 korrikut…
E provuar, një shall i bukur mund të qëndrojë me shumë stil si bluzë, në catën tuaj dhe në shumë…
Të gjithë ata që kanë një lidhje të gjatë dhe ndjejnë sikur diçka nuk shkon, duhet të shikojnë pikërisht këto…
Të gjithë ata që kanë një lidhje të gjatë dhe ndjejnë sikur diçka nuk shkon, duhet të shikojnë pikërisht këto…
Instituti i Statistikave ka bërë një statistikë mjaft interesante prej nga janë zbuluar top 10 emrat më të përhapur vitin…
Muajin tetor e lamë pas dhe zyrtarisht kemi hyrë në muajin nëntor. Parashikimi i fatit për të gjitha shenjat dhe…
Këpucët e reja me taka të larta të kanë krijuar plagë (flluska) që në ditën e parë kur i ke…
A jeni ndjerë ndonjëherë shumë të ndryshme nga njerëzit rreth jush? Kjo është shpesh një ndjenjë normale, pjesë e përvojës…
Moda ka ecur para dhe, në vend se ta mbani mbi shpatulla xhaketën, mënyra e re për t’i veshur rrobat…
Aktori i njohur i humorit Gazmend Paja imitoi javën që lamë pas në ‘Portokalli’ shefin Renato Mekolli. Gazi e imitonte…
Ditëve të sotme kur kanabisi ka filluar të legalizohet në shumë vende, një studim i ri ka zbuluar se femrat…

Lajmet e fundit

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Globi

Probleme me Nissan-in, arrestohet shefi i saj

Shefi ekzekutiv i kompanisë së automobilëve, 'Nissan', Carlos Ghosn, është arrestuar pasi një hetimi dhe ku u dol në përfundimin se për disa vite me radhë ka fshehur të dhënat...

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Kulturë

"Takimi i Teatrit Kadri Roshi" në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit

Gjirokastra për 7 ditë më radhë u kthye në kryeqendrën e teatrit. Në qytetin e gurtë u mbajt edicioni i parë i festivalit "Takimi i Teatrit Kadri Roshi" ku fituese...

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Aktualitet

Ortek bore në Dardhë, bllokohet rruga

Situata e reshjeve të dëborës në zonën e Korçës është problematike. Një tjetër ortek dëbore ka rënë në zonën e Dardhës, duke shkaktuar probleme.Në vendin e njohur me emrin ‘Muri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!