Opozita mori një vendim sot për tu rikthyer në Kuvend, në seancën që do të zhvillohet ditën e enjte. Ishin…
Çështja e ndërtimit të Unazës së Madhe, pjesa që prek zonën e Astirit dhe Unazës së re, është kthyer në…
Nga Ilir Nikolla Nga Franca po vjen edhe një leksion tjetër madhor se pse Edi Rama ka frikë nga protesta…
Presidenti Donald Trump i shtoi detaje të reja doktrinës së tij politike "Amerika e Para" në vitin 2018, me politika…
Një njoftim i shpërndarë për pedagogët e fakultetit të Gjeologji Minierat për të marrë pjesë në një mbledhje me Kryeministrin…
Nga Artur Zheji/ Në një periudhë të tensionuar sociale, Lulëzim Basha, thirri dhe mblodhi Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, duke…
Nga Bujar Nishani Studentët shqiptarë në protestë masive për të drejtat dhe liritë e tyre sociale dhe akademike. Kundër një…
Fondacioni “Qemal Stafa” ishte një fondacion për të rinj, që kishte si qëllim në fillesat e veta për të rekrutuar…
Redaksionale Protesta e studentëve sot është më e fortë se kurrë. Kjo jo vetëm sepse me studentët janë bashkuar në…
Në protestën e studentëve para kryeministrisë ishte edhe pedagogu Mark Marku. Sipas tij kryeministri duhet të plotësojë kërkesat e studentëve,…
Nga EDMOND TUPJA   Para se ta varnin nazistët gjer manë në shtator të vitit 1943, komunisti çek Julius Fuçik i…
Nga Sadik Bejko Libri i fundit i Ismail Kadaresë, “Kur sunduesit grinden” me nëntitull “Rreth misterit të telefonimit Stalin-Pasternak” ka…

Lajmet e fundit

"Kërcimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave”

Kulturë

"Kërcimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave”

-Kujtesë nga Festivali Folklorik i Gjirokastrës, maj 2015, ku Ansambli “Dardania” i Tropojës shkëlqeu në mënyrë të veçantë me: "Kercimi i Kreshnikëve në Logun e Zanave". Ideja dhe realizimi: Deli...

8 muaj pa paga, punonjësit e Ujësjellësit të Selenicës në protestë

Aktualitet

8 muaj pa paga, punonjësit e Ujësjellësit të Selenicës në protestë

Punonjës të Ujësjellësit në Selenicë po protestojnë sot para Prefekturës, pasi kanë 8 muaj pa marrë pagat. Sipas kryetarit të Bashkisë së Selenicës, fondi i pagave është bllokuar nga ministria...

Deputetja e Vlorës: Vetëm nëse je me FRESH-in futesh në takim

Aktualitet

Deputetja e Vlorës: Vetëm nëse je me FRESH-in futesh në takim

Deputetja e PD-së, Nada Meçorapaj ka publikuar një video, nga takimi që po zhvillon Rama me studentët në Vlorë. Ajo thotë se takimi po mbahet me FRESHI-stat, dhe jo me studentët. “Nese...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!