Shalsi, roja i parkingut të kryeministrisë

Premte, 28 December 2018 19:47

Të gjithë e njohin se është një prej më të zellshmit te ‘Rilindja’ për tu vënë gatitu për çdo ide apo projekt të ndyrë të Shefit të tij. Mbahet mend si deputeti i ‘plehrave’ pasi ishte më i devotshmi për mbrojtjen e ligjit të Ramës për importin e mbetjeve.
Shqiptarët ia mbajnë mend mirë ‘premtimin’ e tij se Rilindja sapo të vinte në pushtet do të vidhte shumë bukur.
Herën e fundit Eduart Shalsi u bë lajm teksa i krenohet moderatores së emisionit televiziv pasi kishte mbjellë flokët dhe se vlera e tyre shkonte 60 mijë euro.
Sot, Rama e vendosi Ministër për biznesit, i bukur si emër, por në realitet një Ministri9 me një zyrë në bodrumet e godinës së kryemisnitrisë. Ministri pa portofol, pa punonjës, pa punë dhe reforma konkrete.
Praktikisht Shalsi do të shkojë në Kryeminsitri, do përshëndesë rojet, do hjyjë në zyrë, do merret pak me kompjuterin nja dy lojëra me solitare apo do sfidojë online ndonjë shahist, meqë është edhe kreu i federatës së Shahut, do mërzitet dhe do dalë në parkingun e Kryeministrisë të ruajë makinat e ministrave të tjerë.

Modifikuar më Saturday, 29 December 2018 13:30

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Aktualitet

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Bjarke Ingels Group (BIG) ka konfirmuar se mbetet “i ngazëllyer” për “përfshirjen e vazhdueshme” në zhvillimin e ndërtesës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, pa dhënë asnjë detaj në lidhje me...

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Kulturë

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Ibrahim Kodra, kur ishte 17 e pak vjeç, ishte “bursjer në kursin e dytë Daltë”. Për shkak të pamundësisë ekonomike, i lutet drejtorisë së Institutit Teknik “Naim Frashëri” në Tiranë...

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Kulturë

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Se shkrimtarja amerikane Daniel Steel ishte në një periudhë kohe një nga emrat më të dëgjuar të letërsisë, këtë e dinë të gjithë ata që kanë shkuar qoftë edhe një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!