NGA ANDI BUSHATI   Java që po mbyllet u shenjua nga etiketimi i Edi Ramës si një lider kleptokrat. Një…
Në një kohë që opozita kërkoi me ngulmë vetting në politikë, ishte kryeministri Edi Rama, i cili urdhëroi rrëzimin e…
Sot në Kuvend do të votohet projektligji ‘Për disa shtesa dhe ndryshime në Kushtetutën e Shqipërisë', amendamentet e propozuara nga opozita…
Ish-ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, është duke shijuar qumështin e dhive të Kirgistanit, ndërkohë që projekti i tij dhe…
Edmond Bego, njeriu që dikur ka qënë pjesë e ish-bandës së Lushnjës, tashmë rezulton të jetë një biznesmen i sukseshëm…
Nga Agustin Palokaj Nuk u takon liderëve të Kosovës që tash të shprehin mllefin ndaj BE-së për zgjatjen deri në…
Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti i sheh dhe i diferencon pengmarrësit, mendimtarët dhe mëkatarët shqiptarë të Shqipërisë. Kim Mehmeti: Kemi…
Shiheni këtë foto të Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku, shkrepur në mbledhjen e parë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë,…
Puçi kushtetues i Ramës dhe Rilindjes përsa i përket reformës në drejtësi vazhdon. Rama po mëton që nëpërmjet veprimeve të…
Opozita mori një vendim sot për tu rikthyer në Kuvend, në seancën që do të zhvillohet ditën e enjte. Ishin…
Çështja e ndërtimit të Unazës së Madhe, pjesa që prek zonën e Astirit dhe Unazës së re, është kthyer në…
Nga Ilir Nikolla Nga Franca po vjen edhe një leksion tjetër madhor se pse Edi Rama ka frikë nga protesta…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!