Nga Minushe Lazaj Prej dy ditësh studiot televizive dhe faqet mediatike janë mbushur me debate mbi dhunimin sistematik të një…
Nga Jorida Tabaku Thuajse një vit më parë në parlamentin e Shqipërisë, Partia Demokratike dërgoi një rezolutë e cila dënonte…
Nga BUJAR NISHANI   Kanë kriminalizuar çdo fije të jetës sonë.Kriminalizuar Parlamentin.Kriminalizuar Pushtetin.Kriminalizuar Shtetin.Kriminalizuar ligjin, rendin, sigurinë.Kriminalizuar ekonominë.Kriminalizuar lagjet, qytetet,…
Nga Zoran Arbutina Investimet kineze në vendet e Ballkanit Perëndimor po rriten nga viti në vit. Kritikët flasin për rrezikun…
Nga Agustin Palokaj Pasi formalisht Kosova i ka përmbushur kushtet për liberalizim vizash, Komisioni Evropian e ka verifikuar këtë, Parlamenti…
Nga Azgan HAKLAJ Shtatori erdhi e bashkë me të edhe Sulltani e banda e tij. Pas pushimeve në resortet luksoze…
Denoncimi nga Partia Demokratike, me emra, me shifra dhe me kompani të përfituesve të koncesioneve përbën demaskimi e gjithë korrupsionit…
Ngjarje e jetuar Nga Qemal SAKAJEVA Ilmi D. veshi pantallonat, hodhi xhaketën mbi shpatulla, ngjeshi mbi krye kapelen me strehë…
Reagimi i ambasadës amerikane përmes Zërit të Amerikës(pra dyfish amerikane si për të treguar se ka ardhur shigjetë nga DASH)…
Qytetarët e Tiranës, ata që kanë makinë dhe ata që udhëtojnë me urban, po ankohen cdo ditë edhe më shumë…
Nga Ylli Manjani Edi Rama është një njeri si gjithë të tjerët. Ka plot ambiciozë, manipulatorë e llafollogë si puna…
Nga Berat Buzhal/ “Kur Hashim Thaçi mori malet atje, nuk mori aprovimin tuaj apo nga grupi i gazetarëve”, tha Kryeministri…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!