Nga Kastriot Islami Studentët e kanë kuptuar se Rama është një monstër… prandaj nuk pranojnë të negociojnë apo dialogojnë me…
Prokuroria është e kapur dhe bën çfarë do Edi Rama. Ky është opinioni i analistit Andi Bushati. I pyetur në…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për kërkesat e studentëve drejtuar kryeministrit Edi Rama dhe ministrisë së Arsimit, 9 ditë më…
“Kështu na i kanë lënë paraardhësit”, “Po ndreqim gabimet e paraardhësve”, e të tjerë fjali të tilla po dëgjojmë nga…
Ne një shkrim tejet interesant të botuar në faqen e facebook të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë ,…
Nga Fatos Lubonja Një nga gjërat që bie në sy në protestën e studentëve është ngulmimi i një pjese jo…
Nga Agim Hushi   Letër e Hapur Zotit Edi Rama! Zoti Kryeministër! Po ju shkruaj nga larg me te drejtën e…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan se Koncesione, PPP e tendera publikë janë vetëm mjetet “ligjore” të vjedhjes së parave…
"Shtetet sovrane dhe të pavarura janë mjeti i vetëm ku liria ka mbijetuar gjithmonë, ku demokracia ka rezistuar dhe ku…
Nga Tritan Shehu Kryeministri sot me miratimin e "Bonuseve te Lindjes" kerkon t'i beje vetem nje "makiazh" ironik realitetit tone…
Rilindasit janë kampion korrupsioni si në pushtet qendror ashtu në atë vendor. Veç grabitjes me tendera ku gjithmonë fiton oferta…
Nga Sali Berisha/ Te dashur miq, 28 vjet me pare me 11 dhjetor te vitit 1990 studentet e Universitetit te…

Lajmet e fundit

"Shpellarët"

Kulturë

"Shpellarët"

Nga Shaqir Çerpja   Varrit të gjyshit unë iu luta, Me m'tregu pse m' thanë "shpellar" Ma kuptoi brengën lahuta, Nisi këngën një këngëtar.   Hajredin Pasha po vjen Radikës, Me ushtri prej Anadollit; Nis me i këndu "Lahuta"e...

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Globi

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Zyrtarë të Malit të Zi thonë se formimin i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë një proces gradual dhe të kontribojë në stabilitetin e rajonit. Ministri i Punëve të Jashtme, Srgjan...

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Kulturë

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Veprat muzikore të gjashtë kompozitorëve të njohur shqiptarë erdhën në një mbrëmje koncertore në Akademinë e Shkencave. Një koncert, që solli për të pranishmit një krijimtari muzikore të pasur, jo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!