Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, në një lidhje për "360 Gradë", tha se çështja e Gent…
KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera…
Më duhet të shënoj se propozimi i Ramës për Ministrin e ri të Jashtëm, vendimi qetësisht i menduar dhe i…
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar kosovarin Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë.…
Nga Qemal SAKAJEVA/ Nga çfarë ka frikë njeriu? Në Bibël, në faqen 1283 (botim i “Drita”, Ferizaj, 1994, me përkthim…
“Turp”? Për cfarë? Si mundet të përkufizohen, përgjithësohen, acarohen, shpërdorohen marëdhëniet e shqiptarëve këndej kufirit me ata të Kosovës nga…
Nga Andi Bushati Argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si Ministër i Jashtëm…
Kreu  i organizates Rilindje, me detyrën kryeministër i quajtur Edi Rama nuk po e kapërdinë dot faktin e refuzimit të…
Ish-ministri i Jashtëm njëherazi deputet i Partisë Demokratike , Tritan Shehu i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka komentuar…
Gazetari i Top Channel, Klodian Tomorri, në një status në “Facebook” pretendon se kryeministri Rama është duke i bërë presion…
Faqja ironike dhe shumë e ndjekur në rrjetet sociale “Brryli Broadëay” ka hedhur një foto shumë interesante, duke tallur Ramën…
Akuza e sotme e ish-komandantit të UÇK-së, Rexhep Selimi, se Rama ka vendosur në krye të Ministrisë së Arsimit një…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!