Nga Agustin Palokaj Problemi nuk qëndron në faktin se Serbia nuk ka treguar gatishmëri që ta njeh Kosovën si shtet…
Vdekja e dyshuar e Kashogit, duhet të imponojë një llogaridhënie të vonuar, çka do të thotë se biznesi nuk mund…
Askush nuk dyshonte më parë në paaftësinë e Ramës për të qeverisur. Gjithë e fshehta ka qenë se deri ku…
Përshëndetja e ambasadorit të Bashkimit Europian në vendin tonë Luigji Soreca për operacionin e Hasit mëngjesin e sotëm, kur ende…
Që prej ditës që Edi Rama u fut në zyrën e Kryeministrit në vend skandale të pafundme e kanë ndjekur.…
Sëkëlldia e gjatë që e ka zënë Edi Ramën me njeriun e tij Saimir Tahiri, e detyron të ndërmarrë lloj-lloj…
Arrestimet e fundit në Shqipëri të bandave të drogës nuk kanë aspak lidhje punën e Ramës as me punën e…
 Nga Ilir Nikolla Nuk ka të ndalur lista e drejtorëve të Edi Ramës që kapen në shpërdorime arrogante të pushtetit…
Nga Qemal SAKAJEVA/Në Beograd vërtetojnë Karl Marks, i cili, në 18 Brymeri i Lui Bonopart, ka shkruar: “All great historical…
Nga Luçiano Boçi Dorëheqja e zëvendësministrit të Arsimit Ervin Demo, pa kërkuar as ndjesë publike për vjedhjen e punës intelektuale…
Nga Veton Surroi BE-ja duhet të kthehet te projekti origjinal: integrim pas Traktatit të Paqes 1 Është tashmë klishe emërtimi…
Nga Janis Papadimitriou (DW) Në shenjë proteste kundër partnerit populist, pjesë e koalicionit qeverisës, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!