Edi Rama vuri një njeri në krye të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Sandër Lleshajn, cili çdo ditë e më…
Administrata amerikane e ka ulur statusin diplomatik të delegacionit të BE-së në Shtetet e Bashkuara nga fundi i vitit te…
Shumë shpejt Saimir Tahiri do t’i shohë kushurinjtë e tij, anëtarët e grupit kriminal që ai vetë drejton, prapa hekurave.…
Nga BUJAR LESKAJ Vendi ynë ka një listë ko mpanish të regjistruara në parajsat fiskale offshore, të cilat kanë kontrata…
John Bolton, këshilltari i presidentit amerikan për sigurinë ndodhet në Turqi për vizitë. Nga njëra anë ai do të qetësojë…
Media amerikane “Fox News” i ka kushtuar një artikull Kosovës, në veçanti bisedimeve që janë duke u zhvilluar mes Kosovës…
Nga Jorida Tabaku Gjatë këtyre pesë viteve ka pasur rritje të vazhdueshme taksash dhe tarifash, duke filluar nga bizneset e…
Avokati Altin Goxhaj në një postim në “Facebook” ka publikuar disa dokumente që sipas tij tregojnë faktin se “ABI Bank”,…
Ironite per emerimin e ministrit te ri te Jashtem nga Edi Rama, nuk kane te ndalur. Barsaleta me e fundit…
Grupi kriminal i Tahirit po shkon pas hekurave, po me kryekumbarin çfarë do të bëhet?! Edhe sa do ta mbrojnë…
Sot, publikisht u konfirmua ajo që dihej prej kohësh. Saimir Tahiri me këtë prokurori del i pa përlyer me trafikun…
(Eastern European Ballkans) Pasi Komisioni Europian konfirmoi se Kosova i ka përmbushur të gjitha detyrimet për liberalizimin e vizave në…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!