Nga radio shtetrore gjermane DW/ Ndryshimet e kufijve dhe krijimi i shteteve të mëdha në Ballkan nuk janë të mundura…
Nga Bledi Kasmi Janë të ashtuquajturat komitete të shpëtimit publik të rebelemit të Marsit ’97, që digjnin “RD”. Asgjë nuk…
Nga EDMOND TUPJA Në Francë, sidomos me raste festash mbarëpopullore, vendësit, natyrisht në gjuhën e tyre amtare, kur dalin rrugëve…
Ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer synon dëbime më të shpejta të atyre azilkërkuesve që kryejnë vepra…
Në Tiranë, studentët e universiteteve publike po përgatitin rifillimin e protestave me kërkesat e tyre ekonomike dhe akademike. Ata thonë…
Në propagandën e djeshme të Ramës, u mor vesh se superbunkeri i Surrelit ka është i varfër dhe nuk ka…
Qëkur bëri njoftimet për emrat e qeverisë së re, Edi Rama shokoi jo vetëm në partinë socialiste, por edhe te…
Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Xing me Ermalin” ishte i ftuar kryeministri Edi Rama. Shakatori Edi Rama e urdhëroi shakatorin…
Nga Oerd Bylykbashi A ka njeri me dy pare mend qe ka dyshim qe Rama eshte grabitqar si nje piranje…
Nga Qemal SAKAJEVA Nuk janë  tre breza të ndryshëm, por  tri gjendje në një brez të vetëm: njerëz të moshës…
Kastriot ISLAMI Duket se opozita ka përcaktuar axhendën e saj politike në tre drejtime kryesore: Drejtimi i veprimeve reaktive: Ndriçimin e…
Presidenti Meta nuk dekretoi sot ministrin e ri të Jashtëm, të propozuar nga Edi Rama, duke e argumentuar këtë me…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!