Nga Fatmir Guda Njihet karakteristika e shqiptarit që festat sidomos ato tradicionale nuk i braktis, pavarësisht skamjes së ulur këmbëkryq…
NGA MARK MARKU Kryeministri shqiptar Edi Rama ka paraqitur para mediave paketën me 11 VKM dhe 4 urdhëresa, përmes të cilave…
Ndryshimet e fundit të Edi Ramës, në fakt nuk janë as më pak e as më shumë se lëvizje e…
Kreu i qeverisë, Edi Rama doli ditën e djeshme për të ndryshuar më shumë se gjysmën e qeverisë, duke shkarkuar…
Nga Kastriot Islami/ Me ndryshimet e bëra Rama vetëm u tall me studentët dhe qytetarët. Në mënyrë cinike rriti paaftësinë…
Të gjithë e njohin se është një prej më të zellshmit te ‘Rilindja’ për tu vënë gatitu për çdo ide…
Kryetari i Komisionit për Integrimin në BE dhe deputeti Genci Pollo ka reaguar për ndryshimet në qeveri dhe largimin e…
Nga Artur ZHEJI Në fjalën e gjatë dhe monotone të Ramës, ku njoftoi live dhe përpara kamerave ndryshimet e ministrave,…
I vendosur me shpatulla pas murit nga revolta dhe protestat e shqiptarëve apo edhe nga opozita shqiptare Rama ka bërë…
Sot në 91-vjetorin e tij të lindjes Sot është ditëlindja e njërit prej artistëve më të shquar të pikturës shqiptare,…
Shqiptarët donin një Reformë Drejtësie me institucione të pavarura dhe drejtues jo vegla të pushtetit dhe dëshira e tyre nisi…
Eshtë për të ardhur keq kur shikon sot se kush e qeveris Shqipërinë. Nuk janë socialistët ata që drejtojnë e…

Lajmet e fundit

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Aktualitet

Mungesë librash në FHF, pedagogia: Nuk financon shteti

Biblioteka e Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë vuan nga mungesa e librave. Kjo përkthehet në kosto të konsiderueshme për xhepat e studentëve të cilët detyrohen të blejnë botimet që...

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!