Ambasadori Bernd Borshard, në një intervistë për Top Story, insiston se dënimi me shpifje nuk duhet të jetë në Kodin…
Mbrëmjen e sotme në Tiranë në zonën e Laprakës dy të rinj u qëlluan me breshëri automatiku ku një 17-vjeçare…
Nga Adi Krasta Shpeshherë, në romanet që kanë pasur në qendër jetën dhe sjelljen e mbretërve  të Francës, është folur…
Largimi i dy ambasadorëve, atij të SHBA-së, Donald Lu dhe asaj të BE-së, kroatja Romana Vlahutin, e kanë dobësuar dukshëm…
Nga Ilir Nikolla Kershendellat kane nje histori shqiptare njerezish, gjuhe, kombi, feje, krahine dhe ideologjie. Shqiptaret jane nje komb fatlum qe…
Absurd dhe i palogjikë është treguar këtë pasdite kryeministri në ikje Edi Rama. Ai ka sulmuar gazetarët dhe mediat ku…
Nga Qemal SAKAJEVA Te hyrja e Pallatit të Kulturës, nga ana e Kullës së Sahatit, ka një pllakë të mbërthye…
Nga Ylli Manjani Ministri i Brendshëm bën mirë që ka futur në axhendë përgatitjen për zgjedhje lokale. Por takimet mediatike…
Nga Shaban Murati Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në 21 dhjetor i drejtoi një kërcënim të drejtpërdrejtë për luftë Kosovës,…
Nga Artur Zheji Nuk ka se si shpjegohet ndryshe që dhjetëra e dhjetëra miliona euro nuk do të derdhen në arkën…
Nga Ilir Nikolla Fraza “brenda mandatit” është kryekëput rrenë në të shumtën e rasteve kur janë premtime elektorale, por kur…
Ajo që nisi si një dëshirë e madhe për t’i dhënë shqiptarëve një sistem të pavarur por që u shndërrua…

Lajmet e fundit

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Aktualitet

Dogjani: Një pjesë e mirë e drejtuesve të policisë u vendosën nga Balili

Ish-deputeti i PD-së, Allsan Dogjani i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se Klement Balili u ka emëruar një pjesë të drejtuesve të policisë në zonën e tij. Pjesë nga...

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Kuriozitete

"4-7-8", zbulohet teknika që do ju vendosë në gjumë

Nëse ndiheni sikur nuk mund të flini gjumë, ndoshta duhet të kontrolloni frymëmarrjen. Një ekspert ka zbuluar sekretin për të fjetur sa më shpejt vetëm duke bërë disa hapa të...

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Kronikë

Skenë filmash, përplasje me armë në Tiranë

Të shtëna me armë në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme ka pasur të shtëna me armë në rrugën e “Dibrës” pranë QSUT-së dhe forca të shumta policie. Fatmirësisht nuk ka patur të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!