Berisha publikon fotot: Të rinjtë e Lezhës e tmerruan Kallam Dështakun

E Enjte, 08 November 2018 18:40

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar fotot e protestës së Lezhjanëve sot, të cilët e kanë pritur me revoltë Ramën.

“Te rinjtë e Lezhës e tmerruan Kallam Dështakun. Ju lumtë! Sb”,ka shkruar Berisha, teksa ka postuar fotot.

Ashtu si në çdo qytet tjetër të Shqipërisë edhe në Lezhë shtabi qeveritar i Edi Ramës është pritur me protesta nga një grup të rinjsh, të cilët janë mbledhur në qendër.

Disa prej tyre mbajnë duar një pankartë ku shkruhet: “E gjithë vëmendja e Rilindjes për të rinjtë?! 79% e të rinjve duan të ikin”. Në videon e mëposhtme janë të pranishme edhe forca të shumta policie. Protesta është e qetë.

33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Operacioni policor në Elbasan, ja kush u arrestua nga fisi Çapja

Aktualitet

Operacioni policor në Elbasan, ja kush u arrestua nga fisi Çapja

Enver Çapja, 57 vjeç dhe Naim Gjarri, 38 vje, janë dy personat e arrestuar sot në Elbasan në kuadër të operacionit "Forca e Ligjit". Operacioni policor i kryesuar nga policia e...

Vasili: Policia që i vjedh provimin vetes nuk mund të garantojë jetën e qytetarëve

Politikë

Vasili: Policia që i vjedh provimin vetes nuk mund të garantojë jetën e qytetarëve

Pas anulimit të testimit për marrjen e gradave në Policinë e Shtetit, ka ardhur dhe reagimi i kreut të grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Me anë të një postimi...

“Kriza” e bujqësisë, fermerët në Lushnje ankohen për çmimin e ulët

Aktualitet

“Kriza” e bujqësisë, fermerët në Lushnje ankohen për çmimin e ulët

Përdorimi i pesticideve të produkteve bujqësore ka shkaktuar një ulje të shitjeve e cila pasohet dhe me uljen e çmimeve. Por vetë prodhuesit deklarojnë se nuk përdorin kimikate dhe se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!