Basha përshëndet protestën e studentëve: Iu prishi rehatinë hajdutëve!

E Enjte, 06 December 2018 17:12

Kreu i Partisë Demokratike ka përshëndetur protestën e studentëve të zhvilluar sot përpara ministrisë së Arsimit. Teksa i është bashkuar protestuesve të Unazës së re në ditën e  33 të saj, Basha përcolli mesazhin e  bashkimit dhe qëndresës, për të zmbrapsur hajdutët në qeveri.

“Lekët që duhet të shkojnë për të arsimuar rininë, shkojnë në projektet që vidhen nga Edi Rama dhe nxirren jashtë në ofshore. Po pse kështu do të vazhdojë Edi Rama. Nuk ka mundësi që për kërkimet shkencore caktohen 200 mijë euro dhe për këtë projekt abuziv cakton 48 milionë euro. Protesta e studentëve iu prishi rehatinë hajdutëve” tha Basha.

Studentët treguan sot “fuqinë” e tyre duke mbushur rrugën e Durrësit në Tiranë për të protestuar përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura.

Kjo protestë madhështore, bëri që qeveria të tërhiqej, dhe kryeministri Edi Rama, të firmoste shfuqizimin e pikës 4 të VKM për tarifat.

Modifikuar më E Enjte, 06 December 2018 17:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!