Diabolizmi i Ramës për të goditur Kosovën me një kosovar

Premte, 11 Janar 2019 13:45

Edi Rama e ka vendosur dhe ka bërë gjithçka që t’i shesë interesat kombëtare, në veçanti Kosovën, tek interesat sllave. Ai është një shërbëtor i planeve ruso-serbe dhe do të bëjë gjithçka për plotësimin e projekteve të tyre antishqiptare.

Por që ta kamuflojë të gjithë këtë sipërmarrje të zezë të tij kundër shqiptarëve të Kosovës, rama në mënyrë diabolike vendosi që të shfrytëzojë në funksion të këtij plani pikërisht një kosovar.

Njeriu i pakteve të errëta me Serbinë zgjodhi një person që sipas tij është adapt në këtë drejtim, Gent Cakajn.

Rama tentoi ta bënte Cakajn ministër të Jashtëm në momente kycce për shqiptarët në rajon. Pikërisht në këto momente kur Shqipëria është bërë kryesuese e OSBE-së, përfaqësuesi i Shqipërisë do të ishte një njeri si ky Gent Cakaj.

Ky do të duhej të lobonte që Kosova të anëtarësohej ne OSBE?! Ky njeri që kërkon shkatërrimin e kufijve të Kosovës?!

Por Rama e dinte se çfarë do të ndodhte. Qeveria shqiptare do ta braktiste Kosovën dhe do t’i shiste interesat e saj. Ndaj dhe Kryeministri zgjodhi që të lante duart si Ponc Pilati me shqiptarët e Kosovës pikërisht duke thënë që fajtori i madh në këtë ccështje ishte ‘kosovari’.  

Ndaj kjo është një lëvizje diabolike e këtij antishqiptari të madh në historinë e kombit. /55news.al/

Modifikuar më Premte, 11 Janar 2019 18:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Aktualitet

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Bjarke Ingels Group (BIG) ka konfirmuar se mbetet “i ngazëllyer” për “përfshirjen e vazhdueshme” në zhvillimin e ndërtesës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, pa dhënë asnjë detaj në lidhje me...

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Kulturë

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Ibrahim Kodra, kur ishte 17 e pak vjeç, ishte “bursjer në kursin e dytë Daltë”. Për shkak të pamundësisë ekonomike, i lutet drejtorisë së Institutit Teknik “Naim Frashëri” në Tiranë...

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Kulturë

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Se shkrimtarja amerikane Daniel Steel ishte në një periudhë kohe një nga emrat më të dëgjuar të letërsisë, këtë e dinë të gjithë ata që kanë shkuar qoftë edhe një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!