Deputet i Partisëe Demokratike Endri Hasa në një dale për medita nga selia blu ka leshura akzua ndaj qevrise. Sipas…
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me LRI-në e Shkodrës teksa ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama ka…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti Kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Maltës, An?lu Farrugia, i cili ndodhet në Shqipëri…
Në një reagim në facebook, ish-kryeministri Berisha  akuzon kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj se kanë dryshuar projektin e miratuar të…
Ndërkohë që prej ditësh banorët e Astirit, po protestojnë, pasi në kuadër të ndërtimit të projektit të “Unazës së Re”,…
“Buxheti 2019 në Shëndetësi-Buxheti i “vazhdimësisë” drejt niveleve tona Afrikano Qendrore.” Kështu e konsideron deputeti i PD, Tritan Shehu buxhetin…
Nga Petrit Vasili Buxheti i 2019 po "shëtit" nëpër komisionet parlamentare, po bën adetin apo qokën si prelud i vjedhjes…
Zëvendëskryeministri bullgar, Valeri Simeonov, një nacionalist aleat i kryeministrit konservator, dha sot dorëheqjen pas disa javësh protestash nga nënat e…
Në intervistën që është duke dhënë në emisionin “Zonë e Lirë”, Presidenti Ilir Meta, ka komentuar ngjarjen e 28 tetorit…
Menjëherë pas vendimit të Presidentit Ilir Meta, për të dekretuar Sandër Lleshin në postin e Ministrit të Brendshëm, ka reaguar…
Heqja e simbolit të “shqiponjës” nga hyrja e Tiranës dy javë më parë shkaktoi një pakënaqësi në rrjetet sociale. Për…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar ditën e djeshme në Fax News, ka folur për situatën…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!