Ish ministri Tahiri ka reaguar në mënyrë skandaloze ndaj deklaratës së ambasëds amerikane e cila kërkonte hetim të plotë për…
Drejtësia e re e Ramës të dënon sot pse denoncon aferat korruptive të qeverisë, pse denoncon parcelat me kanabis, pse…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak ditë më parë në qytetin e Pukës, por që vetëm sot është bërë…
Ka nisur protesta e banorëve të Astirit edhe mbrëmjen e sotme, të cilët prej 17 ditësh protestojnë kundër shembjes së…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta niset për në Kroaci për të vizituar së bashku me homologen kroate, Presidenten Kolinda Grabar-Kitarovic,…
Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, aktualisht deputetet e LSI-së, ka ngritur disa pyetje rreth buxhetit të vitit 2019-të. Me anë…
Edhe deputetja Albana Vokshi ka reaguar ndaj qëndrimeve të deputetit socialist Alket Hyseni. Nëpërmjet një postimi saj në facebook Vokshi…
Dy vite më parë (gjatë muajve tetor-nëntor), kryeministri Edi Rama nisi një fushatë të paprecedentë kundër portaleve, pasi konstatoi se…
Shifra është e tmerrshme. Ahmetaj e ka pranuar dhe është përpjekur të manipulojë dëmin e pallogaritshëm që do të paguajnë…
Deputeti i Opozitës Agron Shehaj ka patur një reagim të ashpër ndaj deklaratave të deputetit socialist Hyesen ne lidhje me…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme ngjarjen që ndodhi pak ditë më parë, ku një autobus me nxënës…
Duhen edhe pak muaj nga mbajtja e zgjedhjeve lokale, data e të cilave është dekretuar më 30 qershor 2019 nga…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!