Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme grupin parlamentar, ku mësohet se janë diskutuar disa çështje të…
Nëpërmjet një deklarate për mediat kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka deklaruar se ndërtimin e “Unazës së…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka pasur një takim ditën e sotme me banorët e zonës së Astirit të cilët…
Duket se rezistenca ndaj Edi Ramës sa vjen e shtohet për çështjen e banorëve të Unazës së Re, për të…
Drejtuesi i Departamentit të Mjedist në PD, Jamarbër Malltezi ka denoncuar përmes një postimi në Facebook se ‘Ave Consulting është…
Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar mbrëmjen e sotme faktin se Edi Rama ka firmosur me Greqinë për të hequr emrin…
Një tjetër rekord i zi në ndërtimin e rrugëve dhe vjedhjen e hapur që i bëhet parave të taksapaguesve shqiptarë.…
Ish-kryeministri i Maqedonisë është dënuar me burg për blerjen e një makine të blinduar, e pa justifikuar në shtetin fqinj.…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot në emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’ largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Sipas…
Vëllai i Kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama është kapur 6 herë duke kaluar kufirin me makinën e grupit të laboratorit…
Ish-kryeminstri Sali Berisha ka zbuluar sot në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” dosjet që disponon opozita për lidhjen e krimit…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!