Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë në lidhje me emërimin e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi,…
Shkëlzen Berisha, djali i ish kryeministri Sali Berisha ka ironizuar kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, duke iu referuar aktiviteteve të…
Partia Demokratike më 15 dhjetor mbledh Kuvendin Kombëtar i cili u hap rrugë zgjedhjeve në të gjithë strukturën bazë dhe…
Banoret Unazës së Re kanë nisur konfrontimin me policinë pasi kanë tentuar të prishin rrjetën e vendosur për punimet. Por…
Edi Rama ka zhvilluar një takim sekret me ‘babain e tij shpirtëror’ Xhorxh Soros. Takimi është bërë në Vjenë, ku…
Gjatë takimit me fermerët në zonën e Beratit, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndau shqetësimin e braktisjes nga qeveria…
Ka përfunduar takimi i përfaqësuesve të Komisionit të Venecias me drejtues të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Në takimin ishin kryetari…
Për rreth një orë në Kryesinë e Kuvendit, përfaqësuesit e Komisionit të Venecias kanë zhvilluar një takim me kryetarin e…
Alfred Peza, ish-deputet dhe tashmë analisto-sekretaro mediatik i Partisë Socialiste shpallet përfundimisht i pafajshëm, në procesin gjyqësor në të cilin…
Pas më shumë se dy javëve protesta, banorët e Astirit shprehen të vendosur deri në fund se do të mbrojnë…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot videon, e cila vërteton më zë dhe figurë mashtrimet elektorale të Edi Ramës. Më…
Duket se Vettingu në politikë është drejt realizimit, pasi ditën e sotme një delegacion i Komisionit të Venecias ka mbërritur…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!