Kryetari i PD Lulzim Basha deklaroi në Berat se vija e kuqe e opozitës për zgjidhjen e krizës politike është…
I pranishëm në takimin që kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Kryemadhi zhvilloi me strukturat në Sarandë, ishte edhe deputeti…
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është dzhvilloi një takim me qytetarët e Beratit për prezantimin e platformës që sipas…
Kreu i PD-së Lulzim Basha është duke zhvilluar një takim me qytetarët e Beratit. Duke marrë fjalën në këtë takim,…
Kryetari i Partisë Demokratike është duke zhvilluar një takim me qytetarët e Beratit, me qëllim prezantimin e platformës për çlirimin…
Duke folur nga Saranda, në takimin me strukturat e LSI-së kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi akuzoi qeverinë duke thënë se…
Presidenti, Ilir Meta ndodhet në Maqedoni, ku gjatë ditës së djeshme ka vizituar Manastirin dhe ka dhuruar qindra Abetare. Gjatë…
Për të 15-tën ditë radhazi banorët e Unazës së Re vijojnë qëndresën dhe kërkojnë dëmshpërblimin e shtëpive e bizneseve të…
Për ish-ministrin e Drejtësisë Ylli Manjani deklaratat e djeshme të kryebashkiakut Erion Veliaj lidhur me çështjen e banesave dhe lokaleve…
Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se …
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin dhe fotot e një qytetari i cili denoncon se Adriatik Zotko, Kryetari i…
Deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka reaguar ndaj braktisjes që qeveria u ka bërë minatorëve në buxhetin e ri të…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!