Në Pallatin e Kulturës të Manastirit, Presidenti Meta dhe të pranishmit e tjerë të shumtë ndoqën veprimtarinë kulturore “Manastiri Feston…
Tirana dhe për pak kohe do të jetë pre e një kryebashkiaku i cili për hir të financave qofshin këto…
E ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ me Nisida Tufën në News24, Avokatja e Popullit Erinda Ballanca ka komentuar protestën e…
Pas anulimit të testimit për marrjen e gradave në Policinë e Shtetit, ka ardhur dhe reagimi i kreut të grupit…
Ish-kryeministri Sali Berisha pas takimit me shkrimtarin e njohur nga Kosova Milazim Krasniqi ka shkruar në Facebook se loja me…
Ish-Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka reaguar me tone të forta ndaj projektit të qeverisë për shëmbjen e mbi 300…
Fjala e ZëvendësKryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama në takimin me strukturat e LSI Shkodër. Jemi në Shkodër…
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi një takim me dy anëtarë të Partisë Konservatore në Britani, David Jones dhe Matthew…
Një grusht argatësh të Beogradit në Prishtinë, kanë marrë flamurin e Serbisë së Madhe dhe e tundin atë në Prishtinë…
Nga L. Todd Wood Ambasadori Donald Lu ka një histori të gjatë e polarizuese në Shqipëri. Gjatë tre viteve si…
Deputeti i Partisë Demokratike, Florjon Mima u shpreh për ATSH-në, se “Projekt-buxheti i vitit 2019, në fushën e të ardhurave, por…
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha gjatë një takimi me përfaqësuesit e partisë së saj në Shkoder se nuk është…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!