BBC publikon dokumentarin për familjen mbretërore, ja pyetja delikate që i bëri Princi Harry të atit ditën e dasmës

Premte, 09 November 2018 16:40

Princi Harry nuk kishte folur me herët për një detaj që nuk ka kaluar pa vëmendje ditën e dasmës së bujshme në maj. Një prej skenave të dasmës së tij dhe Meghan Markle ka të bëjë edhe me Princin Charles. Gjatë një interviste për dokumentarin e BBC One, “Prince, Son and Heir: Charles at 70”, Harry zbuloi edhe një sekret që deri tani e kishte mbajtur të fshehtë – një pyetje pas së cilës mori një përgjigje të ëmbël nga i ati.

Duke u kthyer pas në kohë, në maj, për këtë skenë ka pasur mjaft polemika. Për çfarë e pyeti Harry të atin ndërsa ai afrohej bashkë me Meghan në altar? Spekulimet për të atin e Meghan Markle, Thomas Markle, që asokohe kishin marrë dhenë, i kishin dhënë ndikimet edhe në familjen mbretërore. Sipas People, gjatë dokumentarit, Harry zbulon atë që tha i Charles kur u afrua së bashku me bashkëshorten e tij të ardhshme.

"E pyeta për të dhe mendoj se e dinte më parë pyetjen, ndaj u përgjigj menjëherë:" Po, natyrisht, do të bëj çfarë të jetë e nevojshme për Meghan, jam këtu për t'ju mbështetur",- kujton Harry. Për Harry-n është një mundësi fantastike të ketë gjithmonë mbështetjen e të atit, por ta merrte këtë konfirmim në një kohë të trazuar me lajmet e të atit të Meghan-it ishte edhe më e rëndësishme.

Auu! Charles u ngjit në altar për t’i dhënë mbështetje të birit dhe nuses së tij dhe gjesti që bëri e lidhi edhe më shumë me Meghan.

BBC One ka shfaqur për herë të parë dokumentarin për jetën e re në familjen mbretërore dhe shumë sekrete të tjera nga oborri i mistershëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Shpellarët"

Kulturë

"Shpellarët"

Nga Shaqir Çerpja   Varrit të gjyshit unë iu luta, Me m'tregu pse m' thanë "shpellar" Ma kuptoi brengën lahuta, Nisi këngën një këngëtar.   Hajredin Pasha po vjen Radikës, Me ushtri prej Anadollit; Nis me i këndu "Lahuta"e...

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Globi

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Zyrtarë të Malit të Zi thonë se formimin i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë një proces gradual dhe të kontribojë në stabilitetin e rajonit. Ministri i Punëve të Jashtme, Srgjan...

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Kulturë

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Veprat muzikore të gjashtë kompozitorëve të njohur shqiptarë erdhën në një mbrëmje koncertore në Akademinë e Shkencave. Një koncert, që solli për të pranishmit një krijimtari muzikore të pasur, jo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!