Sadiku e refuzon ftesën e Shqipërisë, e do vetëm Kosovën

Premte, 09 November 2018 12:20

Loret Sadiku e ka refuzuar ftesën e Kombëtares se Shqipërisë derisa dëshiron që të luaj për Kosovën

Shqipëria ka vazhduar me rrëmbimin e lojtarëve shqiptarë te Kosovës edhe gjatë muajit nëntor, ku Panucci kishte ftuar në listë Ardian Ismajlaj dhe Loret Sadikun.

Derisa, Ardian Ismajlaj e ka pranuar ftesën e Panuccit, kështu nuk ka ndodhur me Loret Sadikun.

 

Pavarësisht ftesës së Panuccit për të luajtur për Shqipërinë, lojtari i Kasimpasa Loret Sadiku ka refuzuar që të udhëtojë në Tiranë për t’u përballur me Skocinë, pasi që ai dëshiron të luajë për Kosovën.

Më parë, Sadiku ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të Suedisë, ai ka luajtur me Shqipërinë para se Kosova të bëhet anëtare e UEFA’së.

Pasi që Kosova nuk ishte e pranuar ndërkombëtarisht ishte e pamundur  që Sadiku të luaj për Kosovën, kurse tani  FFK duhet të konsultohet ligjërisht në FIFA për Sadikun.

Në anën tjetër gazeta Panorama, ka shkruar pak më parë që Kaçe do të jetë zëvendësimi për Sadikun në Kombëtaren shqiptare. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Shpellarët"

Kulturë

"Shpellarët"

Nga Shaqir Çerpja   Varrit të gjyshit unë iu luta, Me m'tregu pse m' thanë "shpellar" Ma kuptoi brengën lahuta, Nisi këngën një këngëtar.   Hajredin Pasha po vjen Radikës, Me ushtri prej Anadollit; Nis me i këndu "Lahuta"e...

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Globi

Mali i Zi: Formimi i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë gradual

Zyrtarë të Malit të Zi thonë se formimin i Ushtrisë së Kosovës duhet të jetë një proces gradual dhe të kontribojë në stabilitetin e rajonit. Ministri i Punëve të Jashtme, Srgjan...

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Kulturë

Veprat e 6 kompozitorëve në një mbrëmje për publikun

Veprat muzikore të gjashtë kompozitorëve të njohur shqiptarë erdhën në një mbrëmje koncertore në Akademinë e Shkencave. Një koncert, që solli për të pranishmit një krijimtari muzikore të pasur, jo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!