Ronaldo i ‘zhytur’ në para, ja sa pritet të fitojë në 2019

Premte, 28 December 2018 20:18

Lojtari dhe fantazisti i Kombëtares së Portugalisë, Kristiano Ronaldo me shumë gjasa do ta nisë vitin e ri me shumë ndryshime. Portugezi tashmë njihet prej të gjithëve edhe në aspektin e financave, pasi rezulton si një nga sportistët më të paguar në botë.

Pavarësisht moshës e cila për momentin nuk është pengesë për Ronaldon, fillimi i vitit do të sjellë përmirësime në aspektin financiar nga paga dhe kontratat me reklamat.

Sipas përllogaritjeve, lojtari i Juventus do të përfitojë 110 milionë euro brenda 2019. Ai ka një marrëdhënie të leverdisshme me kompanitë më të mëdha në botë dhe paraja tashmë duke se e ka zgjedhur njërin e duhur dhe ai është Kriestiano Ronaldo.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Aktualitet

Teatri Kombëtar, kompania BIG e projektit nuk e mohon ndarjen nga Fusha.shpk

Bjarke Ingels Group (BIG) ka konfirmuar se mbetet “i ngazëllyer” për “përfshirjen e vazhdueshme” në zhvillimin e ndërtesës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, pa dhënë asnjë detaj në lidhje me...

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Kulturë

Rinia e varfër e Ibrahim Kodrës

Ibrahim Kodra, kur ishte 17 e pak vjeç, ishte “bursjer në kursin e dytë Daltë”. Për shkak të pamundësisë ekonomike, i lutet drejtorisë së Institutit Teknik “Naim Frashëri” në Tiranë...

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Kulturë

Daniel Steel, shkrimtarja e pavlerësuar që hyri në librin Guinness

Se shkrimtarja amerikane Daniel Steel ishte në një periudhë kohe një nga emrat më të dëgjuar të letërsisë, këtë e dinë të gjithë ata që kanë shkuar qoftë edhe një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!