Liverpooli ka marrë kreun në Premier Ligë duke e mposhtur Fulhamit 2 me 0 në xhiron e 12-të. Në këtë…
Prej plot një dekade, Messi dhe Ronaldo ishin dominues në garën për “Topin e Artë”, duke e fituar trofeun më…
Ndonëse na ndajnë edhe pak orë nga ajo që është quajtur si kryesfida e kësaj jave me Milanit dhe Juventusit,…
Lojtarët e Atalantës, duke përgëzuar edhe Gjimshitin  kanë arritur të sigurojnë një fitore të pastër me rezultatin 4-1 ndaj Interit.…
Azize Nimani është krenare për prejardhjen e saj shqiptare, i kupton dhimbjet e popullit shqiptar të Kosovës, ku edhe ka…
Skuadra e Tiranës do të përpiqet që të befasojë Luftëtarin në transfertë, ndonëse kundër ka një skuadër që ka treguar…
Pas plot 35-vitesh gratë iraniane janë lejuar që të marrin pjesë në finalen e Ligës së Kampionëve të Azisë në…
Skocia po kalon një moment mjaft të vështirë përpara takimit ndaj Shqipërisë më 17 nëntor për shkak të dëmtimeve. Tre…
Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti do të do jenë titullarë në sfidën kundër Interit që Atalanta do të luajë pas…
Kevitan, klubi i Kategorisë së Dytë, Grupi A, ka njoftuar tërheqjen nga gara futbollistike. Këtë lajm e ka bërë të…
Piloti britanik i Mercedesit ishte më i shpejti nga rivalët e tij, e do ta nisë nga vendi i parë…
Elina Xhengo, 16-vjeçe, është shpallur atletja më e mirë Europiane për muajin tetor. Me origjinë korçare, lindur e rritur në…

Lajmet e fundit

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Politikë

Agron Duka: Suvencionimi i Bujqësisë është sa 1 km rrugë me standardet e “Rilindjes"

Bujqësia është sektor jashtëzakonisht i vështirë prandaj s’ka edhe shumë PPP, tha ish-Ministri i Bujqësisë Agron Duka. Duke qenë kështu, e gjithë bota e subvencionon qeverinë, kurse tek ne subvencionimi është...

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Politikë

Panariti: Buxheti i Bujqësisë po rrudhet, fondet shkojnë për makina që të persekutohen bizneset lokale

Buxheti i sivjetëm për Bujqësinë është komplet jashtë logjikës normale, thotë ish-ministri Edmond Panariti. Me këtë buxhet ne ushqejmë vetëm bujqësinë e mjerimit, jo të eksporteve. Buxheti i Bujqësisë jo vetëm...

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Aktualitet

Pëparim Spahiu: Ka një paqartësi çdo bëhet me portet dhe aeroportet e Shqipërisë

Deputeti i LSI Përparim Spahiu, në fjalën e tij është ndalur në krizën e thellë që po kalon sektori i porteve dhe aeroporteve të vendit.  “Para një viti në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!